Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Śniadanie startupowe w KPT

W dniu 19 stycznia br. w Kieleckim Parku Technologicznym odbyło się spotkanie pn. „Śniadanie startupowe”. Uczestnikami  byli pracownicy Urzędu Miasta Kielce, w tym Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, Anita Lagierska, a także przedstawiciele Parku Technologicznego, fundacji Startup Poland oraz kilkanaście osób – właścicieli start-upów  oraz osób bezpośrednie związanych z tym rodzajem działalności.
Na spotkaniu omówiono działania wspierające, jakie Miasto Kielce podejmuje w celu pomocy i promocji lokalnych przedsiębiorstw i na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Na spotkaniu wspomniane zostały inicjatywy Startup Weekend Kielce których współorganizatorem jest Miasto Kielce. Dwie edycje wydarzenia, które w 2016 roku miały miejsce w naszym mieście były ogromnym sukcesem, pozwalającym młodym osobom z pomysłem na biznes na zaprezentowanie się i swojego potencjału. Trzydniowa impreza, jaką jest Startup Weekend Kielce będzie z pewnością kontynuowana, przy współpracy ze Startup Poland i Kieleckim Parkiem Technologicznym w kolejnych latach.

Kolejną wspomnianą podczas dyskusji inicjatywą Gminy Kielce była organizacja bezpłatnego stoiska w Targach Kielce, na najważniejszych branżowych targach i wystawach. Do tej pory udało się zapewnić stoisko na prestiżowym MSPO we wrześniu oraz INNO-TECH EXPO w październiku. Inicjatywa organizacji stoiska spotkała się z szerokim zainteresowaniem – udało nam się wypromować kilka start-upów, wśród których znalazł się także zwycięzca II edycji SWKielce.

Podczas „Śniadania” zaprezentowano i rozdano również ankiety, przygotowane przez pracowników wspierającego lokalne startupy Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji  Miasta Urzędu Miasta Kielce. Badanie ankietowe  ma na celu pokazanie, w jakim kierunku miasto powinno, pójść aby dostosować oferowane start-upom formy pomocy do ich oczekiwań i potrzeb.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która dostępna jest pod tym adresem. Chętnie zapoznamy się z Państwa oczekiwaniami.

Na spotkaniu podjęto również rozmowy o przyszłości pomocy młodym przedsiębiorcom w mieście – wspomniano o planach stworzenia przestrzeni co-workingowej, powstania fundacji, która włączyłaby się w organizację eventów i zbieraniem środków na realizację przedsięwzięć oraz utworzeni dedykowanej start-upom i przedsiębiorczości platformie internetowej.

bg_image_0_11847700_1484919894
Inwestuj w Kielcach