Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Cel Programu

Głównym celem Programu wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce jest zidentyfikowanie barier rozwoju biznesu w Kielcach oraz, w dłuższej perspektywie czasowej, podwyższenie atrakcyjności inwestycyjnej i konkurencyjności naszego miasta w skali kraju.

Zadanie jest trudne, ponieważ kolejne raporty wskazują, iż województwo świętokrzyskie plasuje się w końcówce większości rankingów gospodarczych. Samo miasto osiąga lepsze wyniki gospodarcze, jednak w województwie brakuje innych, silnych ośrodków gospodarczych, które stymulowałyby rozwój całego regionu, a skala oddziaływania Kielc jest ograniczona. Zrealizowanie działań ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Kielcach oraz stworzenie atrakcyjnych warunków do inwestowania wydaje się być jednym z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata.

W trakcie prac nad Programem została powołana do życia Rada Programowa, w której zasiądają kieleccy przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu. Będą oni doradzać wykonawcom Programu, jak opracować realny, ale i odważny dokument. W proces konsultacji zaangażowani będą także eksperci zewnętrzni z różnych branż (Panel Ekspertów). Przewiduje się zaangażowanie specjalistów z branży wystawienniczo kongresowej, metalowo – maszynowej, BSS oraz z zakresu wspierania przedsiębiorczości. Nie jest to katalog zamknięty i w razie konieczności wspierani będziemy kolejnymi ekspertami.  
Miasto chce się także wsłuchać w głos mieszkańców, studentów i przedsiębiorców, którzy na co dzień budują teraźniejszość i przyszłość Kielc (badania sondażowe i fokusowe). Te elementy, jak również analiza danych zastanych pozwoli na stworzenie spójnego programu obejmującego diagnozę stanu obecnego, jak i wskazanie działań prorozwojowych dla Miasta Kielce. Warto przy tym zaznaczyć, iż oddziaływanie programu nie ograniczy się tylko do samego miasta, ale będzie uwzględniało i wpływało także na sąsiednie gminy w ramach Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego oraz Powiatu Kieleckiego.
 
IMG_0053
 
Konferencja prasowa inaugurująca oficjalnie prace nad Programem odbyła się w Urzędzie Miasta Kielce 13.09.2017 r.
Inwestuj w Kielcach