Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Analiza danych i wyniki konsultacji społecznych

Udostępniamy wyniki konsultacji społecznych oraz analizę danych zastanych przeprowadzonych w ramach prac nad Programem wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce w okresie wrzesień 2017 - styczeń 2018. Niniejszy dokument zawiera ciekawe dane ilustrujące obecną sytuację Kielc wg dokumentów strategicznych i danych statystycznych oraz obraz miasta widziany oczami mieszkańców.

Dokument zawiera zwięzłe odniesienie do strategicznych dokumentów, które podejmują kwestie potencjału Kielc w różnych obszarach tematycznych, w szczególności w o obszarze rozwoju przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki.   

Diagnoza w skrótowy sposób, ilustrowany danymi statystycznymi, przedstawia aktualną sytuację ekonomiczną i demograficzną Kielc w porównaniu z takimi miastami jak: Toruń, Rzeszów, Olsztyn, Lublin i Białystok. 

W dokumencie zaprezentowano także wnioski z dyskusji podejmowanych przez mieszkańców Kielc i gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach wywiadów grupowych oraz badań ankietowych.

Zachęcamy wszystkich do tej ciekawej i przystępnej lektury (do pobrania tutaj: Wyniki konsultacji_Program wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce). Informujemy jednocześnie, iż draft Programu wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce powinien być dostępny do konsultacji na początku kwietnia 2018 r.
Inwestuj w Kielcach