Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Konferencja - prezentacja założeń Programu

26 kwietnia 2018 r. w Targach Kielce odbyła się konferencja „Kielce atrakcyjne dla biznesu”, która miała na celu podsumowanie prac nad Programem wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce oraz prezentację jego głównych założeń. Należy do nich zaliczyć rozwój kompetencji zawodowych i umiejętności miękkich pracowników trafiających na rynek pracy, dalszy rozwój infrastruktury dla biznesu w Kielcach, wspieranie rozwijających się firm, stworzenie gospodarczej marki miasta i tworzenie sieci współpracy. 
 
1

Podczas konferencji poruszane były takie tematy jak warunki do prowadzenia biznesu w Kielcach, tworzenie atrakcyjnej oferty dla inwestorów zewnętrznych,  marka gospodarcza miasta, rozwój i sukcesy znanych firm działających w Kielcach. Zaprezentowane zostały osiągnięcia takich przedsiębiorstw jak Podopharm, Kolporter, VIVE Transport, WSP Społem. O działaniach, osiągnięciach i planach na przyszłość opowiadali przedstawiciel Kieleckiego  Parku Technologicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego czy Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. W panelu dyskusyjnym wzięli udział prezydent Wojciech Lubawski, rektorzy UJK i PŚK oraz przedstawiciele lokalnego biznesu.   

0

Bardzo ciekawe wystąpienia, profesjonalne przygotowanie oraz duże zainteresowanie wielu środowisk pozwala mieć nadzieję, że w kolejnych latach wydarzenie stanie się cykliczną imprezą integrującą firmy i instytucje zaangażowane w rozwój gospodarczy Kielc i Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. 
 
2
 
Inwestuj w Kielcach