Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN

Kielecki Konkurs Amatorskich Wynalazków

Zapraszamy do udziału w Kieleckim Konkursie Amatorskich Wynalazków!
 
Po raz pierwszy Urząd Miasta Kielce organizuje konkurs kierowany do wszystkich mieszkańców Kielc i sąsiednich gmin. Celem konkursu jest pobudzanie kreatywności, innowacyjności, poszukiwanie nowych rozwiązań technicznych, ale także społecznych, co upowszechnia wiedzę na temat ochrony własności przemysłowej oraz zwiększa zainteresowania przedsiębiorców poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej.

Do 15 maja 2023 r. czekamy na zgłoszenia w  Konkursie Amatorskich Wynalazków. Do udziału zapraszamy mieszkańców Kielc oraz Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego (gminy: Chmielnik, Chęciny, Górno, Daleszyce, Kielce, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Nowiny, Piekoszów, Pierzchnica, Strawczyn, Zagnańsk).

Partnerem Konkursu jest Politechnika Świętokrzyska.

Konkurs otrzymał patronat honorowy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Kielecki Konkurs Amatorskich Wynalazków to pierwszy konkurs organizowany przez Urząd Miasta, który jest skierowany do osób, tworzących z pasją nowe rozwiązania techniczne z dostępnych na strychach, piwnicach i garażach zużytych, niepotrzebnych sprzętów lub projektują całkiem nowe wynalazki, które zastosowane oszczędzą nasze zasoby. Aby zgłosić swój pomysł należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Do zgłoszenia należy dołączyć rysunki, szkice, obliczenia czy inne analizy, które potwierdzą autentyczność zgłaszanego rozwiązania (szczegóły związane ze zgłoszeniem swojej pracy znajdują się w dokumentacji konkursowej).

Wszystkie prace zostaną poddane analizie ekspertów, którzy wchodzą w skład Jury Konkursu. Są to kieleccy naukowcy, przedsiębiorcy, innowatorzy. Uczestnicy, których prace będą najatrakcyjniejsze otrzymają nagrodę i zaprezentują swoje rozwiązania podczas finału konkursu we wrześniu 2023 r. (o dokładnej dacie finału poinformujemy uczestników e-mailowo lub telefonicznie).

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w dokumentacji konkursowej: Regulaminie Konkursu oraz Formularzu zgłoszeniowym (załaczniki poniżej), a w razie wątpliwości informacji udziela Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, tel. 41 36 76 557 lub mailowo na adres: coi@um.kielce.pl.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie Formularza zgłoszeniowego (Załącznik nr 1) drogą mailową na adres: coi@um.kielce.pl lub w formie papierowej (zamknięta koperta na adres: Wydział Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce ul. Strycharska 6, 25-659 Kielce, p. 4). Decyduje data wpływu Zgłoszenia.

Do Formularza zgłoszeniowego (Załącznik nr 1 do Regulaminu) należy dołączyć:
  1. dokumentację graficzną i/lub filmową lub dźwiękową pracy/rozwiązania;
  2. Zgodę opiekuna prawnego (Załącznik 2 i 2a) - o ile dotyczy.
  3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku (Załącznik nr 3) oraz Oświadczenie dotyczące praw autorskich (Załącznik nr 4).

Do pobrania:
1. Regulamin Konkursu Amatorskich Wynalazków
2. Formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 1 do Regulaminu)
3. Załączniki nr 2/2a, Załącznik nr 3, Załącznik nr 4

Inwestuj w Kielcach