Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Scale UP / Start in Poland

Scale UP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland.  Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.

Pierwszym etapem pilotażu jest wybór podmiotów posiadających doświadczenie w realizacji działań o charakterze akceleracyjnym. Następnie we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami (preferowane będą spółki z udziałem skarbu państwa), akceleratorami korporacyjnymi i np. funduszami seed/venture capital czy jednostkami naukowymi, realizowane będą kompleksowe programy akceleracji. Każdy program obejmie wsparciem minimum 20 startupów.

Ciekawa prezentacja programu SCALE - UP Start in Poland do pobrania  TUTAJ.


Konkurs pilotażowy na programy akceleracyjne został rozstrzygnięty.
Lista aplikacji rekomendowanych do powierzenia grantu TUTAJ
Informacja prasowa dotycząca rozstrzygniętego konkursu TUTAJ.


Wśród zwycięzców znaleźli się: HardGamma Ventures za projekt GammaRebels powered by Poczta Polska, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna za projekt Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego, FundingBox Accelerator za projekt IMPACT_Poland, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej za projekt Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland realizowany we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami dla Start-upów w branży energetycznej, surowcowej, ochrony zdrowia oraz finansowej, Krakowski Park Technologiczny za projekt Scale Up KPT, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna za projekt Start-up SPARK, Huge Thing za projekt Huge Thing.vc, DGA za projekt Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB, Ideo za projekt IDEA Global, techBrainers za projekt Program Akceleracji – Pilot maker.

Z uwagi na to, że efektywne programy akceleracji wspierające współpracę dużych przedsiębiorstw ze startupami mają istotne znaczenie dla rozwoju innowacyjności współpracujących podmiotów oraz związaną z tym potrzebę wypracowania optymalnego modelu akceleracji, zwiększono budżet pilotażu z 35 mln zł do 60 mln zł. Umożliwiło to przyznanie grantów na realizację dziesięciu projektów.

Młode firmy otrzymają pomoc finansową (do 250 000 zł), możliwość skorzystania z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań, dostęp do wysokiej klasy mentorów, a także szansę na zdobycie doświadczenia oraz zbudowanie sieci kontaktów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów. Scale Up to dla startupów również szansa na zwiększenie wiarygodności oraz promocję własnej marki wśród szerokiej grupy klientów korporacji. Efektem pilotażu będzie komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez startupy, w tym produktów i usług, które będą odpowiedzią na zidentyfikowane w toku programu potrzeby dużych przedsiębiorstw.

Żródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rozwoju,

Inwestuj w Kielcach