Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Dlaczego Kielce

20130823_gospodarka_regionu_3


Miasto Kielce   

Kielce to licząca 200 tysięcy mieszkańców stolica województwa świętokrzyskiego. Miasto znajduje się w południowo-wschodniej Polsce w otoczeniu aglomeracji takich, jak: Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków. 
Bogactwo i różnorodność zasobów stawiają region w czołówce potencjalnych terenów inwestycyjnych. Swoją szansę dostrzegły tu przedsiębiorstwa z sektora BPO, budowlanego, metalurgicznego, kongresowo – wystawienniczego oraz usług dla zdrowia.

Zasoby ludzkie i zaplecze akademickie   

Kielce to główny ośrodek akademicki całego regionu, w którym swe siedziby ulokowało aż 10 szkół wyższych. Spośród 200 tysięcznej populacji Kielc, 30 tysięcy stanowią studenci. 

Największą ilością studentów mogą pochwalić się dwie uczelnie państwowe – Politechnika Świętokrzyska, od lat plasująca się w czołówce uczelni technicznych w kraju oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego, który w ostatnim czasie rozwinął kilka nowych specjalizacji.   

Dużą popularnością cieszą się również prywatne szkoły wyższe, obecne na lokalnym rynku od początku lat 90-tych, w tym m.in. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, Wszechnica Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Handlowa.

Kieleckie uczelnie pracują ze studentami kształtując świadomość potrzeby rozwoju własnych kompetencji i umiejętności w celu dostosowania się do oczekiwań pracodawców.   

Jakość życia   

Kielczanie lubią swoje miasto – tak wynika z relacji inwestorów poszukujących kadry pracowniczej lub rynków zbytu właśnie tutaj. Wpływają na to różne czynniki, w tym gotowość władz do finansowania inicjatyw istotnych dla poziomu życia. Z ważnych dla mieszkańców inwestycji należy wymienić projekt rewitalizacji zabytkowego Śródmieścia Kielc, rozwój systemu komunikacji publicznej czy inwestycje w ochronę środowiska (w tym modernizację oczyszczalni ścieków o wartości 250 mln zł).   

Władze miasta szczególną troską otaczają działania podejmowane w obszarach sportu i kultury, dbając o rozwój takich inicjatyw jak Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Wspierają również instytucje kulturalno-oświatowe m.in. Centrum Geoedukacji, czy też znany z aranżacji jazzowych Kielecki Teatr Tańca.   

Jakość życia mieszkańców ulega systematycznej poprawie, m.in. dzięki zarządzaniu miastem w oparciu o Geograficzny System Informacji, za który Kielce otrzymały nagrodę na Kongresie Miast Inteligentnych w Barcelonie w 2012 roku.   

Klimat dla biznesu   

W ostatnim czasie władze Kielc podejmują coraz więcej inicjatyw zmierzających do budowania pozytywnego wizerunku miasta przyjaznego nowym inwestycjom, przedsiębiorstwom innowacyjnym oraz działającym w sferze nowoczesnych usług outsourcingowych.   

Kielecki Park Technologiczny z powodzeniem pozyskuje fundusze unijne na rozwój infrastruktury biznesowej. Park działa w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Duma miasta, Targi Kielce S.A. od lat przyczyniają się do dynamicznego rozwoju gospodarczego całego regionu.   

W strukturach Urzędu Miasta działa Centrum Obsługi Inwestora (COI), które zapewnia wysoką jakości obsługi inwestycyjnej i poinwestycyjnej przedsiębiorcom lokującym w mieście oddziały swoich firm.   

Inwestuj w Kielcach