Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Badania fokusowe

W ramach przygotowania dokumentu operacyjnego Program wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, we współpracy z Best Place Instytut Marketingu Miejsc, przeprowadziła w styczniu b.r. badania fokusowe. Spotkania miały na celu umożliwienie dyskusji na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców Kielc odnośnie działań zmierzających do poprawy warunków funkcjonowania firm, jak również zachęcania kielczan do rozpoczynania działalności biznesowej.
 
Do udziału w badaniach zaproszeni były wszelkie zainteresowane osoby mieszkające lub pracujące w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym (obejmującym Kielce, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedzianą Górę, Morawicę, Piekoszów, Sitkówkę-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk).

Badani zostali podzieleni na następujące grupy:
  • przedstawiciele samorządów gminnych z obszaru KOF  – 23 styczeń, godz. 12.30
  • przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i urzędów pracy – 23 styczeń, godz. 14.30
  • przedstawiciele dużych i średnich firm – 24 styczeń, godz. 17.00
  • przedstawiciele mikro i małych firmy– 25 styczeń, godz. 17.00
  • przedstawiciele startupów i studentów – 26 styczeń, godz. 17.00
  • pozostali zainteresowani –  30 styczeń, godz. 12.30 
Łącznie w badaniach wzięło udział ok. 50 osób. Uczestnikom zapewniono anonimowość, tak aby w trakcie dyskusji każdy mógł wyrażać swobodnie swoje opinie i pomysły. Wyniki dyskusji będą wykorzystane do budowania narzędzi i wytycznych koniecznych do dalszego rozwoju gospodarczego naszego miasta. 
Inwestuj w Kielcach