Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Kick-Off Paryż

URBACT Kick-off meeting Paryż 8-10.11.2016r.
W dniach 8 – 10 listopada br. w Paryżu we Francji odbyło się spotkanie inaugurujące program
URBACT III, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Miasto Kielce jest jednym z sześciu partnerów Projektu „JOBTOWN 2 Europejska sieć dla lokalnego partnerstwa na rzecz polepszenia i zwiększenia szans zatrudnienia młodzieży, realizowanego w ramach programu URBACT. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich partnerów każdej z siedmiu nowych sieci wdrażanych w ramach programu, w tym jeden przedstawiciel Kielc.
 IMAG1213
 
Konferencję, połączoną z warsztatami otworzył Dyrektor Sekretariatu URBACT, Pan Emmanuel Moulin. W swojej mowie powitalnej powitał przybyłych z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej przedstawicieli partnerów Sieci Wdrażania oraz zwięźle przedstawił założenia i cele programu URBACT III. Po sesji inaugurującej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do interaktywnej gry, dzięki której wszystkie zgromadzone na Sali osoby miały okazję poznać się. Dalsza część dnia poświęcona była zagadnieniom merytorycznym, dotyczącym między innymi ram czasowych trwania projektu, definiowania tegorocznego novum, jakim są Sieci Wdrażania, a także oczekiwanym po fazie pierwszej projektu rezultatom oraz metodom działania.

 IMAG1225
 
Zaprezentowano także kilka „Success stories” – prezentacji obrazujących jak niektóre europejskie miasta z sukcesem realizowały projekty w ramach poprzednich programów URBACT. Reszta dnia poświęcona była pracom w grupach w ramach poszczególnych Sieci Wdrażania. W ramach JobTown 2, której partnerem jest Miasto Kielce, ustalono kalendarz spotkań, termin wizyt Lead Experta oraz Lead Partnera, datę międzynarodowego spotkania w ramach Sieci JobTown 2. Odbyła się również dyskusja na temat wyzwań wdrożeniowych (projektowych Implementation Challenges).
 IMAG1228
 
Drugi dzień niemal w całości poświęcony był kwestiom ściśle merytorycznym – wyjaśnieniu wspomnianych wyzwań wdrożeniowych obligatoryjnych i fakultatywnych. Organizatorzy przygotowali również prezentacje na temat tego, jak każda z Sieci powinna kreować i skompletować tzw. Baseline Study  (Analizę stanu, podstawowy dokument na którym bazować będą partnerzy do końca Fazy I). Warsztaty zakończyły się krótkim podsumowaniem zdobytej w ciągu tych dwóch niezwykle intensywnych dni wiedzy. Spotkanie zamknął Dyrektor Sekretariatu URBACT, Pan Emmanuel Moulin, w którym podziękował wszystkim obecnym za udział, a w szczególności organizatorom i prowadzącym spotkania – energicznym i pełnym zapału pracownikom URBACT.
IMAG1214
 Screenshot_2016-11-09-22-52-33_1
 
Inwestuj w Kielcach