Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Współpraca Politechniki Świętokrzyskiej z PGE

W poniedziałek pomiędzy tą firmą, a Politechniką Świętokrzyską został podpisany list intencyjny. Z ramienia uczelni dokument parafował jej rektor, profesor Wiesław Trąmpczyński. Obie strony chcą prowadzić wspólne projekty badawczo-rozwojowe.


Politechnika Świętokrzyska i PGE otwarte na innowacyjne projekty. List intencyjny o współpracy podpisały władze obu placówek. PGE i PŚk będą pracować nad rozwiązaniami, które znajdą zastosowanie w gospodarce. Są już pierwsze projekty. Pierwszy ma dotyczyć budowy urządzeń pozwalających na bardzo szybkie ładowanie samochodów elektrycznych, tak by były one konkurencyjne w porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi. „Teraz będziemy się starać o dofinansowanie” -mówi prof. Andrzej Kapłon z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PŚk.  

Współpraca ze światem nauki jest czymś niezbędnym we współczesnej gospodarce, czymś, co pozwala rozwijać się spółkom PGZ- tłumaczył dyrektor oddziału PGE w Skarżysku-Kamiennej Wojciech Nita.  Grupa PGE ma porozumienia o współpracy z kilkunastoma uczelniami na terenie całej Polski, głównie w takich obszarach, jak: górnictwo, energetyka, elektryka, elektrotechnika. Oddział w Skarżysku był ostatnim, który takiej umowy nie miał.


http://tu.kielce.pl/wp-content/uploads/danio/IMG_9857-1024x683.jpg

Źródło: Politechnika Świętokrzyska

« Wróć

Inwestuj w Kielcach