Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Ważne seminarium dla firm już w piątek na Politechnice Świętokrzyskiej

Dziś na Politechnice Świętokrzyskiej odbywa się interesujące seminarium „Patent na sukces” organizowane dla kieleckich firm i naukowców. Tematem przewodnim jest prawo patentowe i ochrona własności intelektualnej – a więc temat szalenie ważny dla tych, których największym majątkiem są innowacyjne pomysły. W Kielcach jest wiele  osób i startupów pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami, które mogą być wykorzystywane w przyszłości w różnych dziedzinach gospodarki. Często brakuje im jednak podstawowej wiedzy, jak zabezpieczyć swoje interesy lub rozwijać wynalazek. Zapraszamy wszystkich do spotkania w tym dniu - jest to bowiem okazja do zapoznania się z problemami dot. własności intelektualnej z pierwszej ręki. Ogromnym atutem jest także obecność wielu środowisk oraz osób, które mogą się podzielić swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.   W drugiej części wydarzenia odbywa się prezentacja projektu Polskie Mosty Technologiczne. Adresatem projektu będą wszystkie małe i średnie firmy w Polsce, które chcą pozyskać nowe rynki zbytu dla swoich produktów i usług w Azji, Afryce, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Firmy te będą mogły korzystać ze specjalistycznej pomocy krajowych ekspertów w pierwszym etapie budowania strategii eksportowej. W drugim etapie uczestnicy projektu będą nawiązywać bezpośrednie kontakty handlowe z zagranicznymi przedstawicielstwami oraz kontrahentami z zagranicy za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Promocja projektu Polskie Mosty Technologiczne wśród kieleckich firm jest priorytetowa, ponieważ internacjonalizacja działań daje szansę na rozwój i budowanie marki naszych firm na arenie międzynarodowej.

Z działania mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z branż wysokotechnologicznych: informatyka, teleinformatyka, technologie informacyjno-komunikacyjne, nanotechnologie, biotechnologie, technologie środowiskowe, w szczególności alternatywne i odnawialne źródła energii, kogeneracja oraz tworzenie inteligentnych sieci energetycznych, aeronautyka, technologie kosmiczne, inteligentne budownictwo, produkcja sprzętu medycznego oraz farmaceutyków – działający nie krócej niż 1 rok przed dniem złożenia wniosku o udział w projekcie.

Organizatorem seminarium jest Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, które w tym roku obchodzi jubileusz stulecia. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Świętokrzyska.  Z inicjatywy Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce w seminarium gościnnie wezmą udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z prezentacją projektu Polskie Mosty Technologiczne.

UPRP
 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach