Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

VIVE Textile Recycling z cyklu Biznes Newsroom

VIVE Textile Recycling niekwestionowanym liderem w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie
 
VIVE Textile Recycling założona w 1992 roku jest liderem w branży recyklingu tekstyliów. Siedzibą spółki, od początku istnienia firmy, jest województwo świętokrzyskie (Górki Szczukowskie, a od 2002 Kielce). VIVE Textile Recycling to główna spółka wchodząca w skład VIVE Group, ośmiu powiązanych ze sobą firm.
VIVE Textile Recycling, stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania surowca tekstylnego. Spółka posiada najnowocześniejsze w Polsce, w pełni skomputeryzowane linie do sortowania tekstyliów, które umożliwiają przerób około 400 ton surowca na dobę, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie trzyzmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 60 krajów na świecie oraz do sieci sklepów detalicznych VIVE Profit na terenie kraju.
Zdjęcie1

Spółka tworząc swoje produkty, wpisuje się w trend Textile Upcycling, czyli formę przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku której powstają produkty o wyższej wartości niż sam surowiec. Proces ten pozwala zmniejszyć ilość odpadów i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. W ten sposób "niepotrzebnym" tekstyliom nadaje się nowe życie. I tak tekstylia, które nie odpowiadają wymaganiom klientów, zostają przerobione na czyściwo przemysłowe wykorzystywane w budownictwie czy motoryzacji. Ponadto rozwłóknione tekstylia służą do produkcji kompozytu, który jest znakomitą alternatywą dla drewna. Natomiast rozdrobnione tkaniny są przetwarzane na paliwa alternatywne, zniszczone swetry moherowe służą do produkcji dywanów w Indiach, a ścinki dżinsowe przerabiane są na okładki na książki. Spółka prowadzi jednocześnie badania mające na celu wytwarzanie nowych towarów z przetworzonych w różnorodnych procesach włókien tekstylnych.
Zdjęcie2

VIVE Textile Recycling należy do Grupy VIVE, która nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład Grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, Dimatex i Eco-Collections. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, Grupa VIVE wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Handball SA oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.
Zdjęcie3

Prezesem i większościowym właścicielem Spółek Grupy VIVE jest Bertus Servaas. Od 1992 Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling – największego przedsiębiorstwa w branży recyklingu tekstyliów w Polsce. Biznesmen, pochodzący z miejscowości Zaanstad w Holandii, na stałe mieszkający w Polsce. Ekonomista, od 1986 roku prowadzący niezależną działalność biznesową. Jego wizjonerskie i innowacyjne podejście do zarządzania przekłada się na powstanie nowych jednostek działających w różnorodnych branżach. Filantrop wspierający rozwój Kielc oraz organizacji działających na terenie regionu świętokrzyskiego. Bertus Servaas jest również pomysłodawcą Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną, za którą w roku 2011 został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Orderem Polonia Restituta. Bertus Servaas jest także prezesem odnoszącego sukcesy Klubu Sportowego VIVE Handball Kielce SA.
VIVE Profit
Spółki Grupy VIVE są nagradzane za swoją działalność w wielu aspektach. Zdobyte nagrody i wyróżnienia to m.in. Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu, Operator Logistyczny Roku, Orły Eksportu, Liderzy Filantropii, Organizator Pracy Bezpiecznej, Top Pracodawca Polski Wschodniej.
W planach na najbliższe lata Grupa VIVE ma kontynuowanie badań w zakresie nowych rozwiązań umożliwiających 100% recycling tekstyliów oraz inwestowanie w nową technologię i rozwój spółek Grupy.
W warstwie wizerunkowej Grupa VIVE będzie prowadziło projekty w ramach nurtu Textile Upcycling, mające na celu budowanie świadomości wagi recyklingu tekstyliów na co dzień.

Więcej informacji o spółce VIVE Textile Recycling można znaleźć tutaj:  http://www.vivetextilerecycling.pl/
Inwestuj w Kielcach