Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Transition Technologies - z cyklu Biznes Newsroom

Jednym z nowych inwestorów, który zdecydował rozwijać swoje skrzydła w naszym mieście, jest Grupa Kapitałowa Transition Technologies. Obecnie działa na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego, gdzie w otoczeniu innych firm z branży IT tworzy unikatowe rozwiązania informatyczne wykorzystywane przez marki znane na całym świecie.

Transition Technologies to spółka z 25-letnią historią, która powstała w Polsce wyłącznie w oparciu o kapitał polski. Obecnie posiada 9 oddziałów w kraju oraz przedstawicielstwa za granicą i posiada status placówki badawczo-rozwojowej. Od 2014 roku przedsiębiorstwo jest obecne w Kielcach i intensywnie się rozwija, oferując świetne warunki pracy dla młodych i ambitnych programistów.

Firma tworzy autorskie systemy informatyczne dla najbardziej znanych na świecie korporacji, które są liderami w swoich rynkach. Wyspecjalizowana oferta skierowana jest tylko do wybranych sektorów rynku: energetyki, gazownictwa, przemysłu wytwórczego oraz biomedycyny i z całą pewnością czyni Transition Technologies cenionym partnerem biznesowym wielu przedsięwzięć. Pracownicy TT współpracują także ze środowiskiem akademickim w Polsce, zarówno prowadząc rekrutację wśród studentów, jak i angażując się w różnorodne projekty akademickie oraz naukowe. Firma posiada także bogate doświadczenie w realizacji projektów unijnych, szczególnie finansowanych w ramach Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Spółka aktywnie realizuje misję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, angażując się akcje charytatywne w szkołach lub przygotowując aplikacje dla ratownictwa, medycyny i osób niewidomych.

DSC_7438

Specjalizacja w zakresie skomplikowanych technologicznie procesów i eksportowanie w świat rozwiązań IT tworzonych i rozwijanych przez polskich informatyków jest miarą sukcesu Transition Technologies. Działalność TT potwierdza fakt, iż nasze polskie firmy mają realne szanse na sukces w starciu z konkurencją ogólnoświatową i są w stanie wytwarzać zaawansowany produkt eksportowy, na który istnieje rosnące zapotrzebowanie na całym świecie.

Kielecki oddział firmy skupia się na tworzeniu produktów i prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych dotyczących oprogramowania dla przemysłu, branży medycznej oraz rozwijaniu technologii Internet of Things. Firma stale poszukuje specjalistów w zakresie IT oraz oferuje program praktyk dla studentów. Transition Technologies udowadnia, że regionalne biuro w mieście niespełna 200 – tysięcznym w centralno-południowej Polsce może stać się centrum rozwiązań biznesowych dla międzynarodowych klientów.

Więcej informacji o firmie można uzyskać w kieleckim oddziale spółki oraz na stronie firmy 

DSC_7433
Inwestuj w Kielcach