Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Termetal - z cyklu Biznes Newsroom

TERMETAL Piotr Glaner Sp. k. jest wiodącą firmą na rynku krajowym w zakresie produkcji mat, krat i stopni schodowych, płaskowników i taśmy zimnowalcowanej oraz cynkowania ogniowego.
 

Firma działa na polskim rynku od 1989 roku. Przedsiębiorstwo, od samego początku swojego funkcjonowania jest firmą rodzinną, która w efekcie ustawicznego rozwoju i związanych z tym inwestycji, przyjęła w 1997 roku postać spółki cywilnej, a następnie postać spółki jawnej. W tym okresie przeniesiono siedzibę firmy do nowego zakładu zlokalizowanego w Pile.

W 2010 roku nastąpiła kolejna zmiana formy prawnej prowadzonej działalności, tym razem na spółkę komandytową, co wynikało bezpośrednio z potrzeby dostosowania strukturyfirmy do aktualnej formy właścicielskiej.

 termetal-siedziba-e1431352242863

Głównym przedmiotem działalności firmy Termetal jest świadczenie usług cynkowania ogniowego (zanurzeniowego) oraz produkcja i sprzedaż systemu zgrzewanych krat pomostowych na rynku krajowym i europejskim. Ponadto bezpośrednimi odbiorcami produktów są takie kraje jak Rosja i Ukraina oraz rynki północnej Afryki i na Bliskim Wschodzie.
 
Celem Grupy Termetal jest innowacyjny rozwój w obszarze produkcji i handlu produktami stalowymi o wysokich standardach, podnoszenie jakości produktów, a realizacja celów ma odbywać się w sposób przyjazny dla środowiska.

Termetal w efekcie przyjętej strategii rozwoju zrealizowało szereg innowacyjnych inwestycji. Poprzez konsekwentną realizację założonych celów w dniu dzisiejszym  firma posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne znajdujące się w Pile oraz w Grudziądzu.

Zakład w Pile składa się z:
- nowoczesnej (zmodernizowanej nakładem ponad 1mln zł w marcu 2013 roku), średniej wielkości cynkowni ogniowej, o zdolnościach cynkowania ponad 1500 ton stali miesięcznie,
- z działu produkcji zgrzewanych krat pomostowych o zdolności produkcyjnej do 2000 ton wyrobów miesięcznie,
- z działu zimnego walcowania taśm i płaskowników, o aktualnej mocy produkcyjnej do 1000 ton stali miesięcznie uruchomionego w czerwcu 2012 roku.

Zakład w Grudziądzu to powstała w 2008 roku jedna z największych i najnowocześniejszych cynkowni ogniowych w Polsce, posiadająca moc ocynkowania ok. 4500 ton stali miesięcznie.

widok-1-1024x639

Firma Termetal na swe wyroby posiada aprobaty techniczne oraz certyfikaty a także jest pięciokrotnym laureatem konkursu Gazele Biznesu organizowanym przez Puls Biznesu. Ponadto Ministerstwo Gospodarki w 2004 roku przyznało firmie Termetal tytuł Lidera Eksportu. Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski dwukrotnie, w latach 2007 i 2009, przyznała firmie Termetal „Nagrodę im St. Staszica” min. za wprowadzanie innowacyjnych technologii w cynkowaniu ogniowym.

widok-2-1024x569 

W roku 2016 Termetal Piotr Glaner Sp.K. zakupił tereny w Morawicy koło Kielc pod nową inwestycję "Ocynkownia ogniowa Kielce", której otwarcie planowane jest na I kw. 2018 r. W województwie świętokrzyskim rozpocznie więc działalność nowa, innowacyjna firma wpisująca się w metalową i metalurgiczną specjalizację regionu.  

 
Więcej informacji o firmie można uzyskać na stronie: http://www.termetal.pl/

Inwestuj w Kielcach