Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Rovese - z cyklu Biznes Newsroom

Grupa Kapitałowa ROVESE S.A. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm z polskim kapitałem w branży ceramiki i wyposażenia łazienek.

Działalność Grupy Rovese opiera się na produkcji i dystrybucji wyrobów ceramicznych wykorzystywanych do wykańczania i wyposażenia łazienek, w szczególności produktów ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych, wanien, mebli łazienkowych oraz innych artykułów około łazienkowych znanych głównie z marek "Cersanit" i "Opoczno".

W 1992 roku przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną – Cersanit S.A., a od 1998 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dziesięć lat później w struktury grupy kapitałowej wchodzi Opoczno S.A., następnie, w 2011 roku, grupa zmienia nazwę na Rovese S.A. Niekwestionowanym autorem sukcesu Grupy jest prezes i właściciel firmy - Michał Sołowow, który w blisko 15 lat zapewnił Rovese dynamiczny rozwój i rozpoznawalność zarówno w kraju, jak i na rynkach europejskich.

Astra_Park_01

Jednym z powodów do zadowolenia jest także to, że Grupa posiada w 100 % polski kapitał. Eksport stanowi ważną część dochodów firmy - głównymi kierunkami sprzedaży zagranicznej są rynki Europy Wschodniej (Rosja, Ukraina) a także kraje Unii Europejskiej (m. in. Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Rumunia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Szwecja, Dania). Grupa Kapitałowa Rovese stale podejmuje działania zmierzające do rozszerzenia działalności na rynkach zagranicznych. Przykładem takich inicjatyw jest wybudowanie własnych zakładów produkcyjnych na terenie Rosji, Ukrainy czy Rumunii.

Jak podaje strona firmy, głównym celem do osiągnięcia, jaki stawia sobie Grupa Rovese, jest budowanie silnej organizacji gospodarczej o zasięgu ogólnoeuropejskim, umożliwiającej zdobycie i utrzymanie pozycji lidera na rynku wyposażenia łazienek a w konsekwencji zapewniającej długofalowy, stabilny wzrost wartości firmy.

Więcej informacji o firmie można uzyskać w kieleckiej siedzibie spółki oraz na stronie http://www.rovese.com

01
Inwestuj w Kielcach