Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Platforma edukacji interaktywnej

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bardzo ciekawym projektem edukacyjnym, realizowanym w bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Angażujący młodzież zestaw narzędzi (aplikacji, interaktywnych ćwiczeń, zadań z egzaminów) jest dobrym  sposobem na to, aby uczniów szkół technicznych (i nie tylko), w przystępny sposób przekonać do pogłębiania wiedzy z zakresu programowania. Platforma wdrażana w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach, dostępna na stronie www.plotkarka.eu, bierze udział w licznych konkursach - ostatnio w "Projekcie z klasą" wydawnictwa Nowa Era. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tym ciekawym rozwiązaniem, a byc może także do spróbowania swoich sił w materii programowania "od podstaw".
 
Projekt ZSE w Kielcach jest skierowany do uczniów i nauczycieli z techników informatycznych (przedmioty zawodowe), ale z efektów projektu mogą korzystać wszyscy. W ramach projektu odbywają się cykliczne spotkania, na których zainteresowani uczniowie uczą się programowania i informatyki (w tym grafiki i multimediów internetowych) oraz publikowania swoich osiągnięć w formie blogów, stron i aplikacji internetowych.
 
W ubiegłym roku szkolnym stworzone zasoby uzyskały blisko milion odsłon, a w tym roku  szkolnym ilość ta już została osiągnięta. Prognozuje się, że w pierwszym semestrze przekroczy 2 miliony, do końca roku szkolnego będzie to kilka milionów lub więcej. Popularność ta wynika z faktu, że technik informatyk jest najchętniej wybieranym zawodem w Polsce, a szkoły posiadają i wykorzystują komputery w całym procesie kształcenia. Obecnie uczniowie technikum informatycznego w ZSE uczą się trzech kwalifikacji, z których zdają egzaminy z umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej z zakresu:
 
E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
 
E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
 
E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
 
Wyczerpujący opis calego projektu, linki do poszczególnych komponentów - blogów, video bloga oraz głównej strony internetowe, prowadzonej przez inicjatora akcji, Pana Radosława Kowaluka, nauczyciela z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach na PLOTKARKA.EU
 


http://www.zse-kielce.edu.pl/templates/beez_20/images/personal/personal2.png

« Wróć

Inwestuj w Kielcach