Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

PLASTPOL najlepszy w Polsce, ceniony w świecie

Targi PLASTPOL w Kielcach od 22 lat są wizytówką polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wystawa stała się jednym z najlepszych wydarzeń tego sektora przemysłu w Europie. Na cztery dni, siedem hal wystawienniczych Targów Kielce zamienia się w pracującą fabrykę. To tylko kilka, z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Targach Kielce. Najnowsza edycja startuje 22 maja.  

- To dziś największe targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce. Jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. PLASTPOL jest rozpoznawany na świecie, wystawia polskiej branży doskonałe świadectwo – mówi Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce. -  Kiedy targi startowały w Kielcach w 1997 roku, liczyły 83 wystawców. W tamtym czasie zajęły połowę jednej hali wystawienniczej, około 1500 metrów kwadratowych. Po 22 latach gromadzą 800 firm, a ekspozycja zajmuje wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka czyli 34 tys. metrów kwadratowych.Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających - w 2017 roku odwiedziło ją 18 900 osób. Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem. Dzięki dużej reprezentacji zagranicznych firm PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową wystawą w Polsce. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło już wystawców z 39 krajów, m.in. z Izraela. USA, Rozji, Uzbekistanu, Tajwanu i wielu innych. 

plastpol-2017-bp-12

Branża przetwórstwa tworzyw sztucznych to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin przemysłu. W ciągu minionych 15 lat krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Stały wzrostowy trend utrzymuje się w Polsce od lat. Pozostajemy na szóstym miejscu pod względem na zapotrzebowania na tworzywa w Europie – wynika z danych Fundacji PlasticsEurope za rok 2017. 

plastpol-2017-bp-01

« Wróć

Inwestuj w Kielcach