Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Mostostal Kielce S.A. - z cyklu Biznes Newsroom

Mostostal Kielce S.A., lider w branży konstrukcji stalowych, wywodzi się z warszawskiego Mostostalu, firmy o siedemdziesięcioletniej historii, która powstała w celu odbudowy mostów zniszczonych w czasie II wojny światowej a przez cały okres swojej działalności realizuje projekty w branży budowlanej.
Mostostal Kielce S.A. wywodzi się z warszawskiego Mostostalu, firmy o ponad 70-letniej historii, znanej w Polsce i na świecie z wielu prestiżowych inwestycji. Oddział Kielce został powołany w latach sześćdziesiątych w celu realizacji budów cementowni i zakładów wapienniczych w Regionie Świętokrzyskim. Dlatego pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Nowinach pod Kielcami tuż obok Cementowni Nowiny gdzie realizowano pierwsze kontrakty.

IOS Dalkia Poznan 

W 1994 roku firma przekształciła się w Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością a następnie w Spółkę Akcyjną Mostostal Kielce pozostającą w Grupie Mostostalu Warszawa S.A. W 1997 roku Mostostal Kielce S.A. przeniósł się do Kielc gdzie przy ulicy Ściegiennego  wybudował nowoczesną wytwórnię konstrukcji stalowych i siedzibę firmy.
Prezesem zarządu Spółki jest Krzysztof Rusiecki a działalność gospodarcza Spółki koncentruje się na następujących usługach:
 • Projektowanie techniczne w szczególności projekty wykonawcze, rysunki warsztatowe, projekty organizacji montażu
 • Prefabrykacja konstrukcji stalowych
 • Zabezpieczenie antykorozyjne i nanoszenie powłok malarskich
 • Transport
 • Montaż i demontaż na placu budowy, zabudowa i instalacja wyposażenia przemysłowego
 • Kompleksowe usługi dla budownictwa drogowego – generalna realizacja inwestycji
 
S8 Janki

Głównymi obszarami operacyjnymi są:
 • Budownictwo drogowe w tym stalowe obiekty inżynierskie
 • Budownictwo przemysłowe
 • Sektor energetyczny
 • Instalacje ochrony środowiska
 • Hale i budynki użyteczności publicznej
 
 S8 Janki wiadukt

Mostostal Kielce swoją pozycję na rynku wypracował działając w oparciu o najwyższe standardy jakości pracy i świadczonych usług. Spółka posiada takie certyfikaty jak:  Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji EN 1090-1:2009+A1:2011 klasa EXC1 to EXC4, Certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością PN EN ISO 9001 oraz AQAP 2110, Certyfikaty Systemu Zarządzania BHP PN-N- 18001 i BS OHSAS 18001,Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego PN EN ISO 14001,Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością w spawalnictwie PN-EN ISO 3834 czy też świadectwa kwalifikacji dla zakładów wykonujących stalowe konstrukcje mostowe w zakresie prefabrykacji, remontu i montażu oraz badań.

Elektrownia Opole

Spółka za swoją działalność została wielokrotnie wyróżniona. Wśród nagród i wyróżnień znajdują się Diamenty miesięcznika FORBES – III miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2010, Gazela Biznesu 2010, 2011, 2013 w ogólnopolskim rankingu firm najbardziej dynamicznie rozwijających się nadana przez „Puls Biznesu”,   Certyfikat Producenta Konstrukcji Stalowych nadany przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych potwierdzający wysoką jakość produktów i świadczonych usług, profesjonalizm i rzetelność w biznesie, a w 2017 r. nominowany do nagrody „Orzeł Polskiego Budownictwa 2017”.

Kladka we Wrobkach

Misją działania Mostostalu Kielce SA jest tworzenie przedsiębiorstwa o uznanej marce, posiadającego nowoczesny potencjał produkcyjny, przyjazny środowisku, dający gwarancję wysokiej jakości produktów odbiorcom oraz stabilnej pozycji rynkowej właścicielom i pracownikom.
 
Strategia rozwoju na najbliższe lata zakłada kontynuację działań w kierunku dalszego rozwoju firmy jednocześnie uwzględniając nowe wyzwania i zagrożenia. Priorytetem jest praca nad utrzymaniem wiodącej pozycji wśród polskich producentów konstrukcji stalowych oraz realizacja kluczowych wartości ekonomicznych.  Jednakże równie ważnym aspektem realizowanym równolegle, są inwestycje własne, które pozwolą systematycznie obniżać koszty produkcji przy jednoczesnym wzroście konkurencyjności. W ten sposób firma minimalizuje ryzyko na wypadek spadku podaży lub kryzysu politycznego Unii Europejskiej.
Inwestycje w park maszynowy dla wytwórni konstrukcji stalowych zautomatyzują procesy produkcji i otworzą perspektywy łatwej korekty programu produkcyjnego w zależności od popytu w poszczególnych branżach. Natomiast inwestycje w pion montażowy podniosą konkurencyjność usługową firmy i pozwolą na ewentualną dywersyfikację obszarów działania także poza granice Unii gdzie wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra inżynierska będzie najlepszym elementem oferty Spółki.
 
Więcej informacji o Mostostal Kielce można znaleźć na stronie: http://mostostal-kielce.com.pl/
Inwestuj w Kielcach