Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Międzynarodowe spotkanie partnerów sieci JobTown2 – Thurrock 13/15 lutego 2017 r.

W Thurrock w Wielkiej Brytanii przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce oraz Kieleckiego Parku Technologicznego uczestniczyli w I międzynarodowym spotkaniu partnerów sieci w ramach projektu JobTown2. Z ramienia KPT obecna była Joanna Rudawska – Kierownik Działu Projektów Rozwojowych oraz członkini Lokalnej Grupy Urbact. Podczas trzydniowego spotkania podsumowane zostały prace w ramach kończącej się I fazy projektu. Każde z miast partnerskich zaprezentowało swój dorobek w zakresie dotychczas podjętych działań. Spotkanie dotyczyło także planów w zakresie realizacji dalszych założeń oraz grafiku prac nad kolejnym etapem implementacji projektu.

16641018_1414879698557281_5829759763375362867_n

Spotkanie w Thurrock to jednak nie tylko prezentacje i plany działania. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia ‘Centrum Zakulisowego’ (ang. The Backstage Cenrtre) w Thurrock Opera House. Centralnym punktem tego niezwykłego miejsca jest w pełni dźwiękoszczelna przestrzeń - scena dźwiękowa przeznaczona do prób scenicznych i pracy produkcyjnej. Przestrzeń jest bardzo elastyczna, modyfikowalna i w pełni wyposażona - gotowa dla zawodowych produkcji. Może być wykorzystywana do potrzeb teatru, teatru muzycznego, opery, zespołów muzycznych, teledysków, pokazów mody, konferencji i targów. Centrum to również punkt spotkań dedykowany dla techników, producentów, twórczych zespołów i osób uczących się w każdym wieku. Oferuje miejsca szkoleniowe dla osób na każdym etapie  kariery, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla uczących się zawodu lub chcących przekwalifikować. Wizyta tutaj była więc bardzo istotna z punktu widzenia tematu sieci JobTown2, czyli miedzy innymi rozwiązań w zakresie szkolnictwa zawodowego.

IMAG1441

Kolejnym punktem wydarzenia była wizyta w Porcie Tilbury. – głównym porcie Londynu, zapewniającym szybkie i nowoczesne usługi dystrybucyjne na rzecz południowo-wschodniej Anglii i poza nią. Centrum logistyczne portu oferuje pełen zakres usług ładunkowych i przeładunkowych ładunków w zakresie logistyki takich materiałów, jak papier, drewno i drzewo, zboże i towary sypkie, czy materiałów konstrukcyjnych i budowlanych.

IMAG1450

Ostatniego dnia omówione zostały dalsze kroki, które miasta partnerskie muszą podjąć przed przystąpieniem do fazy II projektu. Wkład w prezentację na tym etapie miał Ekspert ds. projektu – Ian Goldring, który jest odpowiedzialny za merytoryczne przygotowanie aplikacji dla JobTown 2.

IMAG1403
Kolacja sieciująca (14 lutego)

Przydatne linki:
Relacja KPT
Jobtown 2 - Facebook
Jobtown 2 - urbact.eu
 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach