Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Miasto Kielce na jubileuszowym X Europejskim Kongresie Gospodarczym

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się X edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W prestiżowym wydarzeniu tradycyjnie biorą udział polscy oraz europejscy politycy i eksperci, a przede wszystkim przedstawiciele biznesu z Europy i innych kontynentów. Miasto Kielce zostało miastem współpracującym Kongresu. Przedstawiciele Kielc, w tym dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta Artur Hajdorowicz i jego zastępca Anita Lagierska, uczestniczą w sesjach tematycznych. W skład reprezentacji naszego miasta wchodzi także m.in. dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Filip Pietrzyk, wraz z zastępcą.

Dyrektor Artur Hajdorowicz ma podczas Kongresu szczególną rolę. Został zaproszony do udziału w panelu pn. Przestrzeń publiczna, inwestycje, rozwój, w którym głos zabiorą także m.in. Nicklas Lindberg – prezes zarządu Echo Investment SA oraz Olgierd Dziekoński, ekspert w zakresie rozwoju lokalnego i samorządności, który sesję będzie moderował. Panel dyskusyjny z udziałem dyrektora Artura Hajdorowicza odbędzie się 14 maja o godz. 17:00. Relacja pojawi się na stronie Facebook - Inwestuj w Kielcach.

Europejski Kongres Gospodarczy (ang. European Economic Congress, EEC) to cykliczne wydarzenie odbywające się w Katowicach. Pomysłodawcą i organizatorem Kongresu od pierwszej edycji jest grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu gospodarczego wnp.pl. Kongres w krótkim czasie stał się najważniejszą imprezą biznesową w Europie Centralnej. Uczestniczy w niej duża liczba osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii i mediów. Z każdą kolejną edycją wzrasta ranga wydarzenia. Zeszłoroczny IX Kongres dowiódł, że to wydarzenie o ugruntowanej pozycji i prestiżu. W stu debatach wzięło udział kilkuset panelistów, a w całym trzydniowym wydarzeniu rekordowa liczba 8000 gości.

Europejski Kongres Gospodarczy 2017_20

Dziś, pierwszego dnia Kongresu zaplanowano szereg wystąpień inauguracyjnych, do udziału w których zaproszono m.in. przewodniczącego Rady Europejskiego Kongresu Gospodarczego, posła do Parlamentu Europejskiego – Jerzego Buzka.

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresu jest European Start-up Days, dedykowany młodej przedsiębiorczości, innowacjom i globalnym relacjom europejskich i polskich firm, a także Przemysł 4.0 – dedykowany ekspansywnym trendom w światowej gospodarce.
 
Europejski Kongres Gospodarczy 2017_7

Szczegóły na stronie http://www.eecpoland.eu/pl/

« Wróć

Inwestuj w Kielcach