Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Konkurs na laboratoria GUM

Główny Urząd Miar w Warszawie 8 czerwca br. ogłosił konkurs, przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej inwestycji pn. „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar”. Kompleks nowoczesnych laboratoriów GUM powstanie na działce inwestycyjnej w Kielcach przy ul. Wrzosowej w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego.

W konkursie przewidziano 2 etapy postępowania. Etap pierwszy obejmuje wykonanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej i zostanie rozstrzygnięty do dnia 6 września 2018 r. Uczestnicy dopuszczeni do etapu II wykonają w oparciu o rozwiązania przedstawione w etapie I rozwinięte koncepcje inwestycji.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi jeszcze w tym roku, tj. 23 listopada 2018.

Zgodnie z harmonogramem projektu do roku 2023 w Kielcach powstanie 15 tys. m kw. powierzchni laboratoryjnej służącej badaniom z zakresu takich dziedzin metrologicznych jak akustyka, czas i częstotliwość, chemia, długość, elektryczność, magnetyzm, masa i in. Docelowa obsługa kampusu będzie się składała nawet z kilkuset osób wyspecjalizowanych w rożnych dziedzinach badawczych. Dlatego kluczowa w realizacji projektu jest współpraca z lokalnymi uczelniami, szczególnie z Politechniką Świętokrzyską, kształcącą kadry inżynieryjne w naszym regionie. Pierwszy etap inwestycji zaplanowany na lata 2018 – 2023 będzie realizowany we współpracy z PŚk, ale także przy duzym zaangażowaniu lokalnego samorządu - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Urzędu Miasta Kielce.

Kielce jako lokalizacja laboratoriów Głównego Urzędu Miar zostały wybrane ze względu na szczególne warunki geologiczne i administracyjne. Kluczowa była lokalizacja na nieruchomości położonej w bezpośredniej bliskości skalnego podłoża gwarantującego najwyższy poziom stabilności tektonicznej, ale pod uwagę były także brane możliwość szybkiego pozyskania nieruchomości z zasobów miasta, duży potencjał kapitału społecznego miasta i regionu, duża przychylność władz lokalnych oraz dostępność regionalnych mechanizmów finansowych.

GUM

Wartość inwestycji szacowana jest na prawie 200 mln zł, natomiast planowane koszty części budowlanej to ok. 120 mln zł. Finansowanie będzie możliwe dzięki środkom unijnym w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W Kielcach powstaną laboratoria na najwyższym światowym poziomie, korzystające z najlepszych rozwiązań testowanych na całym świecie. Z pewnością inicjatywa GUM wpłynie pozytywnie na rozwój firm i instytucji działających w naszym mieście i regionie.
Więcej informacji:
https://www.gum.gov.pl/pl/aktualnosci/informacje-i-komunikaty/2393,Swietokrzyski-Kampus-Laboratoryjny-GUM-Kolejny-krok-w-strone-budowy-najnowoczesn.html
Ogłoszenie o konkursie:
http://bip.gum.gov.pl/bip/finanse/zamowienia-publiczne/ogloszone-przetargi/887,dok.html
 
Składanie opracowań studialnych (Etap I Konkursu):
6 września 2018r.
Składanie prac konkursowych Etap II Konkursu:
12 listopada 2018r.
Oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników Konkursu:
23 listopada 2018r.
 
 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach