Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

KONGRES POLITYKI MIEJSKIEJ – ostatnie dni rejestracji

Już w następnym tygodniu w dniach 14 i 15 listopada w Kielcach odbędzie się największe wydarzenie samorządowe w Polsce – Kongres Polityki Miejskiej. Organizatorem jest Obserwatorium Polityki Miejskiej i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, natomiast Miasto Kielce, jako gospodarz, otrzymało tytuł partnera strategicznego. Wydarzenie jest okazją do dyskusji o tak istotnych z punktu widzenia miast tematach jak transport publiczny, kształtowanie przestrzeni, ochrona środowiska, mieszkalnictwo.  Udział jest bezpłatny a rejestracja otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Do tej pory swój udział zgłosiło 1000 osób z całego kraju, a także kilkadziesiąt osób z zagranicy.


Kongres odbędzie się na terenie Targów Kielce, które dysponują znakomitą infrastrukturą kongresową i konferencyjną. Oprócz dyskusji i prelekcji specjalistów  z dziedziny planowania przestrzennego, adaptacji do zmian klimatu, transportu, smart city i in. uczestnicy będą mogli zapoznać się z prezentacjami projektów Urban Lab realizowanych w Polsce i zagranicą. Ciekawą ofertą są tzw. sesje kalejdoskopowe, podczas których w krótkich, 4-minutowych wystąpieniach prezentowane będą różne nowatorskie pomysły w tematach: kształtowanie powierzchni, miasto dla wszystkich, mieszkalnictwo społeczne, adaptacja do zmian klimatu, transport i mobilność.
 
W przestrzeni targowej Kongresu dostępne będą stoiska partnerów, na których pracownicy miast i instytucji będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Wystawcami są m.in. miasta Kielce, Katowice, Dąbrowa Górnicza, uczelnie kieleckie, Związek Miast Polskich, Instytut Rozwoju Miast i Regionów, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii z projektem Program STOP SMOG oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

KPM_AG
 
Uzupełnieniem prelekcji i warsztatów jest możliwość zapisania się do udziału w wizytach studyjnych, podczas których uczestnicy zapoznają się z praktycznymi aspektami realizacji projektów rozwijających miasto w obszarze kształtowania przestrzeni dla przedsiębiorczości, oferty mieszkań chronionych przygotowanej przez kielecki MOPR czy możliwości wykorzystania potencjału endogenicznego regionu do promocji i edukacji. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić swój zamiar poprzez dodatkową rejestrację: https://kongres.miasta.pl/program/wycieczki-stu....
 
Organizatorzy kongresu zapraszają także wszystkich chętnych na bezpłatny pokaz filmu „Why we cycle” (reż. Arne Gielen, Gertjan Hulster, prod. Holandia 2017, 57'). Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 14 listopada o godz.19:00 w kinie Moskwa.
 
Whywecycle

Wszyscy uczestnicy Kongresu Polityki Miejskiej będą mieli zapewniony możliwość dojazdu na teren targów oraz powrotu do centrum miasta linią autobusową uruchomioną przez Zarząd Transportu Miejskiego (na trasie dworzec PKP / PKS – Targi Kielce). Bilety można zakupić w automatach biletowych na przystankach lub w autobusach. Linia specjalna będzie uruchomiona w godzinach porannych i popołudniowych, jak również zapewniona będzie możliwość dojazdu do kina. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na stronie Kongresu oraz w aplikacji mobilnej MA 2.0 (po ściągnięciu należy znaleźć wydarzenie Kongres Polityki Miejskiej). W ramach aplikacji będzie można m.in. sprawdzić program, ułożyć własny plan uczestnictwa w poszczególnych sesjach oraz oceniać sesje i zadawać pytania prelegentom.
 
Warto także pamiętać, że w ramach wydarzenia towarzyszącego Kongresowi, w dniach 16 i 17 listopada na terenie Targów Kielce, odbędzie się Hackathon Idea Kielce. To druga edycja maratonu programistycznego w naszym mieście. Pierwszy Hackathon zakończył się sukcesem, a wielu z uczestników edycji 2018 znalazło zatrudnienie w firmach, które aktywnie  włączyły się w realizację. Więcej informacji w tym temacie oraz formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: https://hackathon.kielce.eu/ Organizatorzy czekają na zgłoszenia drużyn oraz firm zainteresowanych wsparciem wydarzenia.

Hackathon_Idea_Kielce_2018

Zachęcamy gorąco do włączenia się w wydarzenia na Kongresie. Oferta jest bardzo różnorodna a poziom prelekcji i warsztatów bardzo wysoki. Zaproszenie jest skierowane do pracowników instytucji miejskich, dziennikarzy, samorządowców, lokalnych społeczników, nauczycieli akademickich, studentów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych. W otwarciu będzie uczestniczył Bogdan Wenta, prezydent Kielc.
 
Szczegółowy program, nazwiska prelegentów, informacja o wydarzeniach towarzyszących oraz aktualności o Kongresie Polityki Miejskiej są dostępne na stronie: https://kongres.miasta.pl/ oraz na FB: https://www.facebook.com/events/targi-kielce-sa/kongres-polityki-miejskiej-2019/430221904257240/.

« Wróć

Inwestuj w Kielcach