Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Kolporter - z cyklu Biznes Newsroom

Kolporter to największy dystrybutor prasy w Polsce i jeden z czołowych pracodawców na rynku kieleckim. W 2016 r. spółka zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Złota setka firm regionu świętokrzyskiego”. Bez wątpienia firma jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Kielcach i stanowi powód do dumy kielczan ze względu na zawrotny sukces, jaki odniosła na rynku komercyjnym.

Kolporter xxx

Firma powstała 10 kwietnia 1990 r. kiedy to Krzysztof Klicki zarejestrował działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zakład Kolportażu Książki i Prasy Kolporter. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Spółka zbudowała największą w kraju, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid oraz rozpoznawalną w kraju markę saloników prasowych Kolporter.

Dzisiaj, po 25 latach od debiutu, udział Kolportera w polskim rynku prasowym wynosi ok. 56 proc. Spółka dystrybuuje ok. 5 000 tytułów prasowych do 36 000 odbiorców prasy. Zarządza siecią blisko 1000 saloników prasowych i salonów Top-Press, a zbudowana przez nią sieć terminali multifunkcyjnych liczy ok. 30 000 urządzeń. Spółka świadczy także usługi reklamowe, wizerunkowe i  programy konsumenckie w oparciu o własną sieć.

Nowatorskim projektem Kolportera jest salon prasowy ze strefą bistro Top Presso. Spółka rozpoczęła uruchamianie tego typu punktów pod koniec 2015 r. Oprócz tradycyjnego asortymentu można w nich kupić gorące napoje oraz ciepłe i zimne przekąski.Kolporter  zapoczątkował  istnienie kilkunastu nowych spółek takich jak Condite, K-Ex, BC&O Polska, Infover, z których wiele funkcjonuje dzisiaj jako samodzielne podmioty. 

Za swoje działania firma była wielokrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami. Do najnowszych z nich należą Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015 oraz Top Pracodawca Polski Wschodniej 2016.Co istotne, Kolporter od 10 lat wspiera Fundację „Pomóżmy Marzeniom” i pomagają dzieciom z uboższych rodzin oraz cierpiącym na przewlekłe choroby. Od czasu powołania fundacji już 10 000 potrzebujących dzieci zostało objętych pomocą. Ponadto Spółka  bardzo chętnie wspiera działania związane ze sportem. Obecnie Kolporter jest sponsorem strategicznym Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh.
 
Więcej informacji o firmie można uzyskać w kieleckiej siedzibie spółki oraz na stronie firmy

Kolporter - salon prasowy
Inwestuj w Kielcach