Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

KGA Intech z cyklu Biznes Newsroom

KGA INTECH to uznany w kraju producent technologicznie zaawansowanych komór klimatycznych dla nauki i przemysłu. Oprócz komór klimatycznych, w ofercie firmy znajdują się też pomieszczenia klimatyczne, regały fitotronowe, szafy do stratyfikacji nasion czy kiełkowniki. Wszystkie produkty proponowane przez KGA INTECH cechują się rozwiązaniami zaawanasowanymi technologicznie, które są gwarantem szerokich możliwości, precyzji i skuteczności prowadzonych działań laboratoryjnych.
 
Firma została założona w 1998 roku w podkieleckim Sukowie, a od 2003 jej biuro mieści się w Kielcach ul. Ściegiennego 28. Właścicielem KGA INTECH jest Grzegorz Kosmala. Obecnie firma składa się z dwóch wydziałów – VerdaLab i Verda Tek specjalizujące się odpowiednio w dziedzinie laboratoryjnej i termomodernizacji, wykorzystując przy tym dostępne współcześnie technologie.

 obrazek 5
Wielkogabarytowa komora klimatyczna

KGA INTECH to blisko 18 lat doświadczenia w projektowaniu, produkcji i uruchamianiu wyspecjalizowanych urządzeń laboratoryjnych oraz kompleksowych rozwiązań badawczych, również w dziedzinie energii odnawialnej. Oferowane przez KGA INTECH produkty są przykładem wykorzystania specjalistycznej wiedzy, wysokiej jakości wykonania oraz wieloletniego doświadczenia konstruktorów, z którymi współpracuje firma. Produkty KGA INTECH znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach naukowo-badawczych związanych z rozwojem takich branż jak m.in.: motoryzacja i lotnictwo, farmacja i medycyna, budownictwo, żywność, tworzywa sztuczne i kompozyty, czy ochrona środowiska i uprawa roślin. Głównymi odbiorcami oferty firmy są Lasy Państwowe, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, uczelnie wyższe, parki naukowo-technologiczne oraz przedsiębiorstwa produkcyjne.  
     
 obrazek 3
Widok wnętrza komory fitotronowej

Poza realizacją kompleksowych rozwiązań laboratoryjnych typu „zaprojektuj i stwórz”, KGA INTECH prowadzi również standardowe prace dotyczące obiektów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem instalacji obiektowych oraz ich integracji w zakresie sterowania i nadzoru. Od pewnego czasu, dzięki zaangażowaniu własnej – wysoko wykwalifikowanej kadry (80% pracowników posiada wyższe wykształcenie oraz stopnie naukowe, w tym także tytuł profesora), firma prowadzi także zaawanasowane badania nad jakością energii elektrycznej, głównie z wykorzystaniem grafenu i azotku galu. Na rozwój tej dziedziny, firma pozyskała nawet środki z Unii Europejskiej – KGA INTECH realizuje aktualnie projekt pn. „Trójfazowy Hybrydowy Filtr Aktywny – inteligentne urządzanie do kompensacji mocy biernej z eliminacją wyższych harmonicznych prądu”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Celem prac podejmowanych w projekcie jest stworzenie prototypu innowacyjnego hybrydowego filtra aktywnego, który umożliwi eliminację zakłóceń wprowadzanych do sieci elektroenergetycznych przez urządzenia impulsowe, jak np. UPSy, tomografy, komputery, telewizory, sprzęt RTV, czy też oświetlenie energooszczędne. Opracowywane obecnie przez firmę rozwiązanie pozwoli wyeliminować ok. 99% pobieranej mocy biernej, co będzie miało przełożenie na zwiększenie efektywności energii elektrycznej pobieranej przez te urządzenia.   

 obrazek 4
Wnętrze komory termoklimatycznej z równoległymi układami grzewczo-chłodniczymi

KGA INTECH odnosi wiele spektakularnych sukcesów na rynku ogólnopolskim. Jednym z nich jest kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie technologii komory klimatycznej dla Laboratorium Badań Technoklimatycznych Politechniki Krakowskiej, umożliwiające badania wielkogabarytowych inżynierskich obiektów rzeczywistych, unikalnych w skali kraju, jak i Europy Środkowo-Wschodniej. Godnym uwagi jest też fakt, że cała produkcja rolna w Polsce jest kontrolowana pod kątem bezpieczeństwa biologicznego przy użyciu komór fitotronowych zaprojektowanych i stworzonych przez KGA INTECH.  
   
 obrazek 1
Szafa do stratyfikacji

Zadowolenie klientów to priorytet w firmie KGA INTECH, dlatego też firmę cechuje profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego projektu, bez względu na jego złożoność, oraz poczucie odpowiedzialności za powierzany produkt. Oferowane przez firmy produkty i rozwiązania są opracowywane w profesjonalnych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej klasy oscyloskopy, analizatory, zasilacze laboratoryjne, kamery termowizyjne, itp. oraz z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. W procesie prototypowania wykorzystywana jest również technologia wydruku 3D.     
 
 
Firma posiada też ambitne plany rozwojowe i dzięki nowym inwestycjom w badania i rozwój nowych produktów, zamierza niebawem wejść na rynki zagraniczne.  
 
Więcej informacji o KGA INTECH, jak i oferowanych przez firmę produktach i rozwiązaniach, można przeczytać na stronie internetowej: www.kga.com.pl  
Inwestuj w Kielcach