Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Inwestycje w Kieleckim Parku Technologicznym

Realizację wielkich inwestycji zapowiada na najbliższą przyszłość kierownictwo  Kieleckiego Parku Technologicznego. Bilans ostatnich 3 lat to wzrost zysków aż o 130 procent. Obchodzący w 2018 roku dziesięciolecie działalności Park samofinansuje się i nie zwalnia tempa.

Jak podkreśla Szymon Mazurkiewicz, ogromnym sukcesem minionego czasu była decyzja o pozyskaniu i uzbrojeniu nowych terenów pod inwestycje. - To kolejne 20 hektarów, o które Park się powiększył. Zainteresowanie ich nabyciem przerosło nasze oczekiwania. Dziś już śmiało możemy mówić o tzw. „boomie inwestycyjnym”. W tej chwili bierzemy udział w procesie przygotowania i realizacji 12 nowych zakładów produkcyjnych i jednego centrum badawczo-rozwojowego. To wszystko składa się na podwojenie wielkości KPT i osiągnięcie najważniejszego dla nas efektu skali, co przełoży się na procesy synergii, które w Parku będą zachodziły - mówi dyrektor KPT.

Kielecki Park Technologiczny

Dziś Park liczy prawie 200 podmiotów gospodarczych,każdego roku nowych firm przybywa. Co ważne, rozwijają się, zwiększają zatrudnienie, wynajmują coraz większe przestrzenie. Tak postąpiły chociażby dwie spółki, lokatorzy KPT - CreoConcept i EkoEnergia. Zaczęły od wynajmu małych pomieszczeń w inkubatorze Orange, a dziś zaczynają budowę swoich zakładów produkcyjnych na przygotowanych przez Park terenach inwestycyjnych. - To są inicjatywy, które przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy, a co za tym idzie rozwoju miasta i województwa - mówi Bogdan Wenta prezydent Kielc.

- Zapowiedź każdej nowej inwestycji czy też podmiotu, który rozpocznie tu działalność gospodarczą jest dla nas dużą radością. To czas na Kielce - podkreśla Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc ds. finansów, budżetu i przedsiębiorczości.

W planach KPT jest budowa California INC - największego inkubatora w Europie Centralno-Wschodniej o powierzchni ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych, sześciu kondygnacjach wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Wartość inwestycji szacuje się na 85 mln zł i będzie współfinansowana ze środków UE. Powstanie też inkubator logistyczny - Rotterdam INC, który ma być odpowiedzią na potrzeby firm funkcjonujących w Parku oraz na rosnące zainteresowanie ofertą ze strony nowych przedsiębiorstw.  Obiekt będzie mieć 2200 m kw. powierzchni.

W najbliższym czasie Kielecki Park Technologiczny będzie chciał także postawić na rozwój obszarów badawczo-rozwojowych, czyli inicjować współpracę swoich lokatorów z nauką w kontekście nowych technologii.

Relacja w Internetowej Telewizji Kielce.

 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach