Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

INVEX REMEDIES - z cyklu Biznes Newsroom

Firma INVEX REMEDIES powstała 5 lat temu bazując na 30 letnim doświadczeniu Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej Inwex założonej przez cenionego chemika i wynalazcę Stanisława Szczepaniaka. Jest on głównym twórcą ponad 100 patentów i 17 zgłoszeń patentowych.
Za zasługi dla wyna­lazczości został odznaczony przez Królewską Kapitułę Belgijską Krzyżami Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim oraz Krzyżem Grand Officer.

Prezes Stanislaw_Szczepaniak
W tym roku firma obchodzi jubileusz trzydziestolecia istnienia. W efekcie poszukiwania skutecznego sposobu na zdrowie i urodę, dzięki wnikliwej pracy naukowo-badawczej, powstała zaawansowana technologia monojonowa będąca unikatem w skali światowej!
Syn Stanisława Szczepaniaka, Remigiusz, jest współtwórcą ponad 40 patentów i kilkunastu zgłoszeń patentowych z dziedziny chemii - od wielu lat wspomaga ojca w pracy naukowej jest współwłaścicielem firmy i Prezesem Kieleckiego Centrum Biznesu.

Prezes_Remigiusz_Szczepaniak
 
INWEX zajmuje się produkcją nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, które znalazły zastosowanie między innymi w przemyśle metalowym, hutnictwie, górnictwie, motoryzacji, budownictwie i rolnictwie. Z wieloma rozwiązaniami byli bezsprzecznymi pionierami- jako pierwsi wprowadzili bez cyjankowe kąpiele do cynkowania z połyskiem. Jako pierwsi opracowali formułę chłodziwa na olejach roślinnych, które rozkładały się w wodach gruntowych po 30 dniach. Po blisko trzech dekadach INWEX z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim i zagranicznym. Wykwalifikowany zespół nieustannie opracowuje owe rozwiązania dla wielu branż.
Linie Kosmetyków i Suplementów INVEX REMEDIES
Wieloletnie doświadczenie wynikające z chęci zgłębiania wiedzy dwóch pokoleń rodziny, pozwoliło na stworzenie marki o silnych podstawach i wartościach bliskich każdemu człowiekowi. Lata starań zaowocowały stworzeniem ponad 140 patentów i niezliczonych zgłoszeń patento­wych. W ciągu wielu lat pracy wynalazki przedstawiane przez INWEX oraz Invex Remedies, firm należących do Stanisława Szczepaniaka i jego syna Remigiusza, zdobyły dziesiątki złotych medali i wyróżnień na między­narodowych targach wynalazczości za unikatowe rozwiązania dla rynku.
Od kilku lat z sukcesami walczą o swoje miejsce na rynku kosme­tycznym i farmaceutycznym. W laboratoriach Invex Remedies opracowana została zaawansowana technologia polegająca na rozbijaniu pierwiastków minerałów do wielkości monojonów. Znalazła ona zastosowanie w kosmetyce oraz w produkcji wyjątkowo przyswajalnych suplementów diety. Impulsem do poszukiwania nowych rozwiązań okazała się życiowa sytuacja właściciela INWEXU. W 2002 roku u Stanisława Szczepaniaka stwierdzono obecność tętniaka rozwarstwiającego aorty piersiowej, brzusznej i tętnic udowych. Wysokie ryzyko związane z operacją sprawiło, iż Szczepaniak ostatecznie z niej zrezygnował.
linia-golden-touch-PL
Z zaskoczeniem jednak zauważył, iż wypis ze szpitala wskazywał na drastycznie niski poziom krzemu w jego organizmie. Bezzwłocznie rozpoczął suplementację dostępnymi wówczas na rynku preparatami zawierającymi krzem, dużą ilość kolagenu i witaminy C. Jednak efekty nie były zadowalające. Wtedy właśnie zespół doświadczo­nych chemików INWEX-u pod jego nadzorem rozpoczął badania i próby, a następnie produkcję laboratoryjną preparatu zawierającego krzem organiczny. Tak z potrzeby ratowania swego zdrowia twórca opracował preparat SILOR+B (krzem organiczny z borem), który pomógł mu odbudować kondycję i zdrowie. W następstwie powstały nowe formuły bazując m.in. na znanych od wieków terapeutycznych właściwościach złota czy srebra, składając się ostatecznie na trzy główne linie kosme­tyków i suplementów diety: Golden Touch, Silver Touch i Organic Silica. Pierwowzór ma swojego następcę - suplement diety z krzemem Silor+B i okazał się bestsellerem w czasach gdy niemal 90% populacji cierpi na niedobór krzemu w organizmie.
 przenikanie
 Pozyskiwane dzięki technologii monojonowej cząsteczki pierwiastków są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w kosmetologii nanocząsteczki. Monojony złota mają rozmiar 0,2 nm, srebra0,2 nm, natomiast krzemu 0,24 nm. Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo, stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii, zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością prze­nikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka. Wiele substancji chemicznych w tym nanocząsteczkowych ma skłonność do tworzenia się tzw. klastrów - skupisk cząstek. Zjawisko to utrudnia przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołania zamierzonego efektu. Opatentowana przez firmę Invex Remedies technologia monojonowa umożliwia wyeliminowanie tego zjawiska, a tym samym zwiększa skuteczność przenikania substancji aktywnej.
suplementy-diety-PL
 
 Technologia monojonowa jest wykorzystywana nie tylko w kosmetologii. Opatentowana formuła monojonów jest badana pod kątem wyrobów medycznych oraz leczniczych - w tym preparatów przeciwnowotworowych. Produkty te charakteryzują się zdecydowanie większą skutecznością i są mniej szkodliwe niż stosowane obecnie farmaceutyki. Warto przy tym pamiętać, że zaopatrzenie każdej komórki w pierwiastki niezbędne dla życia i zdrowia, występujące w naturze, jest podstawą dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Technologia monojonowa INVEX REMEDIES, szerzej opisana na stronie www.invexremedies.pl, dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie i jest bez wątpienia jedną z najskutecz­niejszych metod aplikacji danego pierwiastka do organizmu.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: http://www.invexremedies.pl/
Inwestuj w Kielcach