Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Grupa MAC S.A. - z cyklu Biznes Newsroom

Grupa MAC S.A. jest firmą rodzinną, ze stuprocentowym polskim kapitałem, która już od blisko 30 lat wspiera nauczycieli i uczniów w ich codziennej pracy, dostarczając kompleksowych rozwiązań dla edukacji.
Wydawnictwo z siedzibą w Kielcach z małej rodzinnej firmy rozwinęło się w dużą ogólnopolską firmę, która jest uznaną marką w edukacji. Swój polski charakter spółka podkreśla w komunikacji znakiem „Polski Wydawca. Od 1989 roku”.

Należące do firmy wydawnictwo MAC Edukacja wydaje podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne oraz materiały metodyczne. Dotychczas wydawnictwo wydrukowało już prawie 100 000 000 książek.
Do Grupy MAC S.A. należą również wydawnictwa mieszczące się w Warszawie: Wydawnictwo Juka-91 Sp. z o.o., Poltext Sp. z o.o.

Zarzad_Grupa_MAC
 
Zarząd Grupy MAC S.A.: Patryk Tomczyk – Członek Zarządu, Grzegorz Kowalski – Prezes Zarządu.
 
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu zespołu firma zbudowała pozycję lidera na rynku publikacji do edukacji przedszkolnej. Należy także do ścisłej czołówki w segmencie edukacji wczesnoszkolnej. Od roku szkolnego 2017/2018 wydawnictwo przygotowało ofertę w wyższym segmencie podręczników, dla klas 4‒8 szkoły podstawowej.
W ofercie Grupy MAC nauczyciele i dyrektorzy znajdą podręczniki i zeszyty ćwiczeń dostosowane do nowej podstawy programowej. Wydawnictwo posiada także bogatą ofertę publikacji, dzięki którym dzieci mogą się uczyć i bawić ‒ zarówno w domu, jak i w podróży.

Wydawnictwo stale się rozwija i tworzy nowe projekty. W cyklu internetowych video e-konferencji - https://www.mac.pl/e-konferencje - pracownicy wydawnictwa spotykają się z licznym gronem nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. To flagowy projekt internetowy firmy. Wspólnie z zapraszanymi ekspertami, gospodarze programu podejmują ważne tematy wychowawczo-dydaktyczne.
Wydawnictwo wspiera nauczycieli i rodziców również podczas zmian w systemie oświaty, organizując kongresy:
Wydawnictwo pod marką MAC Dydaktyka oferuje najlepsze pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne oraz wyposażenie wnętrz. Produkty odpowiadają potrzebom dynamicznie zmieniającego się otoczenia, w którym wychowywanie najmłodszych stanowi coraz większe wyzwanie.
W ofercie marki MAC Technologie wydawnictwo oferuje placówkom oświatowym nowoczesny sprzęt multimedialny – najwyższej klasy tablice interaktywne, projektory, drukarki, laptopy, systemy nagłośnieniowe, a nawet laboratoria elektroniczne.
Publikacje Grupy MAC S.A. dostępne są zarówno w tradycyjnych księgarniach w całym kraju, jak i poprzez własną księgarnię internetową – www.ksiegarnia-edukacyjna.pl
Ambasadorką marki MAC jest uznana psycholog dr Aleksandra Piotrowska:
Jednym z filarów działalności firmy jest wspieranie placówek oświatowych i nauczycieli. Wydawnictwo realizuje duże projekty unijne, służy pomocą w pozyskiwaniu funduszy finansujących odpowiednie funkcjonowanie placówek oświatowych, oferuje bogaty program szkoleń.
Rozwijamy polską edukację:
Wydawnictwo odpowiedzialne społecznie
Jakość oferowanych produktów i usług Grupy MAC S.A. jest wielokrotnie doceniana przez niezależne instytucje i organizacje. Wśród zdobytych nagród, wyróżnień i certyfikatów warto wymienić m.in. „Diament Forbes”, certyfikat KidZone dla oprogramowania „Dzień Smyka”, tytuł „Przyjaciel Wolontariatu” przyznawany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Grupa MAC S.A. wspiera również inicjatywy lokalne – przykładem są np.: VIII Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Szachach organizowane przez Świętokrzyski Związek Szachowy, czy włączenie się w promowanie ekologii poprzez współpracę przy akcji „Recykling na miarę. Cztery pory roku” organizowanej przez kielecką Fundację VIVE SERCE DZIECIOM oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.
Wydawnictwo wspierało także wydarzenia kulturalne, np. Harcerską Wiosnę Kulturalną organizowaną przez ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego.

Wydawnictwo nie zapomina o młodych Polakach za granicą. W latach 2011–2014 Grupa MAC S.A. wsparła rodaków ze Wschodu 150 zestawami podręczników do klas początkowych szkoły podstawowej. W 2015 roku wydawnictwo przekazało 100 pakietów podręczników do przedszkola dla dzieci 3-, 4-, 5- i 6-letnich. Wśród darowanych książek znalazły się również opracowania metodyczne dla nauczycieli uczących języka polskiego na Wschodzie.
Działalność wydawnicza Grupy MAC jest doceniana także podczas prestiżowych, ważnych ogólnopolskich wydarzeń branżowych – seria „Podróżowniki” wydawnictwa MAC Edukacja otrzymała nagrodę „Magellana” w kategorii Wydarzenie Roku 2015. Statuetkę wręczono 19 maja 2016 roku podczas Warszawskich Targów Książki: 
Podręczniki do wszystkich klas szkoły podstawowej
Grupa MAC intensywnie rozwija swoją ofertę publikacji edukacyjnych, odpowiadając na potrzeby uczniów, rodziców i nauczycieli, reagując na istotne zmiany w systemie oświaty wprowadzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wydawnictwo umacnia swój udział rynkowy w publikacjach dla przedszkola i szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2017/2018 Grupa MAC wprowadziła nowatorską serię podręczników dla klas 4. Kolejnym etapem będzie udostępnienie przez wydawnictwo podręczników dla klas 5, 6, 7 i 8.

Nauka programowania z MAC-em
Równolegle z rozwojem oferty podręczników drukowanych i elektronicznych, Grupa MAC S.A. wdraża nowoczesne technologie do edukacji. Przykładem jest promowanie i wspieranie idei programowania w polskich szkołach. Od 2017 roku wydawnictwo jest wyłącznym w Polsce dystrybutorem robota Photon, służącego do programowania wśród najmłodszych.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie www.mac.pl  
 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach