Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Gmina Kielce – Gminą na 5!

W piątek 22 kwietnia br. przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce wzięli udział w Forum Gmin na 5!. Wydarzenie to jest organizowane corocznie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i ocenia dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców. W tym roku Kielce po raz pierwszy znalazły się w gronie laureatów konkursu, zajmując drugie miejsce po Toruniu. Wśród nagrodzonych gmin z terenu województwa świętokrzyskiego znalazło się także Skarżysko Kamienna. 

Wyróżnienie „Gmina na 5!” jest przyznawane wyłącznie gminom, które najskuteczniej zajmują się obsługą zapytań inwestorskich napływających do urzędu w formie elektronicznej. Ocenie poddawana jest witryna internetowa pod kątem jej dostosowania do zapytań potencjalnych inwestorów oraz  responsywność jednostek samorządowych na maile w języku polskim i angielskim. Badanie ma formę „tajemniczego klienta” - studenci SGH wcielają się w role przedsiębiorców, nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości. Liczy się nie tylko szybkość, ale także jakość odpowiedzi oraz szereg kryteriów związanych z budową strony interentowej. Organizatorzy konkursu  podkreślają co roku, iż te dwa czynniki mają istotny wpływ na to, jak odbierana jest gmina przez potencjalnych inwestorów. Witryna www to wizytówka, która w sposób decydujący może wpłynąć na dalsze losy zapytań inwestorskich.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało zaledwie 18 gmin w łącznej grupie 600 podanych ocenie jst z terenu całego kraju. „To znacznie słabszy wynik niż w zeszłym roku, kiedy to wyróżniliśmy blisko 60 najlepszych gmin” – przyznała  profesor SGH Hanna Godlewska – Majkowska, główny organizator konkursu. Tym bardziej z wyróżnienia cieszą się pracownicy Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce:

– Osiągnięcie wysokiego wyniku w tegorocznej edycji potwierdza, iż idziemy w dobrym kierunku - powiedziała Karolina Kamińska – Maślarz, kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM Kielce – Od 11 lat współpracujemy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wdrażając standardy obsługi inwestora. W ubiegłym roku znacząco zmieniliśmy Kielecki Portal Gospodarczy, co zapewne wpłynęło na dobrą ocenę wystawioną przez SGH. Największą jednak nagrodą są pozytywne oceny wystawiane przez nowych inwestorów w Kielcach, których mieliśmy przyjemność obsługiwać: firmę Transition Technologies oraz UCMS Group Poland.
 
Pełny raport nt. badania Gmina na 5! można znaleźć na stronach SGH:
https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KNoP/struktura/IP/struktura/ZOB/forum_gmin_na_5/Strony/2015_2016.aspx


Dyplom_Gmina_na 5_2016_Strona_1

 
Migawka Gmina

« Wróć

Inwestuj w Kielcach