Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Forum Ekonomiczne w Krynicy

W dniach 4-6 września w Krynicy odbywało się XXVIII Forum Ekonomiczne, w którym uczestniczył Prezydent Kiec Wojciech Lubawski. W dniu 5 września był jednym z prelegentów panelu "Efektywne zarządzanie zrównoważonym rozwojem miast regionów". 6 września Prezydent Kielc uczestniczył w panelu "Pomysł na Miasto".

Forum Ekonomiczne w Krynicy to coroczne międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.  W wydarzeniu biorą udział prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, prezesi największych przedsiębiorstw, eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury oraz dziennikarze.

Forum było okazją do zaprezentowania Kielc, strategii rozwoju miasta, jego kultury, osiągnięć i współpracy z partnerami zagranicznymi. Prezydent Wojciech Lubawski, który uczestniczył w panelach dyskusyjnych stwierdził, że przedstawiony na spotkaniu dorobek Kielc zrobił wrażenie na słuchaczach, a szczególnie na przedstawicielach samorządów z Czech, Ukrainy, Gruzji i Włoch. Jak podkreślił - takie spotkania są cenne, ponieważ uczestniczą w nich głowy państw i premierzy rządów, a także przedstawiciele biznesu i samorządowcy.

Więcej na stronach Radia Kielce, gdzie dostępny jest wywiad z Prezydentem Kielc.


 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach