Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

DS Smith - z cyklu Biznes Newsroom

DS Smith to wiodący w Europie producent opakowań tekturowych, produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszej myśli projektowej i technologicznej.

DS Smith Polska sp. z o.o., której prezesem i jednocześnie dyrektorem zarządzającym jest Krzysztof Sadowski, wchodzi w skład koncernu DS Smith Plc. Historia DS Smith w Polsce sięga roku 1971, kiedy uruchomiono pierwszą produkcję tektury falistej w fabryce w Kielcach. Firma powstała pod nazwą Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych, a decyzja o jej powstaniu została podjęta na szczeblu rządowym. Od samego początku swojej działalności zakład produkował opakowania z tektury z wielkim impetem, powołując do życia kolejne, bardziej zaawansowane technologicznie wydziały. Rok 1991 przyniósł zmianę we własności firmy – zakłady zostały skomercjalizowane, a właścicielem stał się Skarb Państwa, by 4 lata później sprzedać większość swoich udziałów brytyjskiemu holdingowi David S Smith Plc. W międzyczasie holding, na drodze wielu fuzji i przejęć, kilkukrotnie zmieniał nazwę, by ostatecznie zostać przy jednej nazwie wspólnej dla wszystkich fabryk w całej grupie - DS Smith.

Kielce_brama

DS Smith na rynku polskim wypracował stabilną pozycję swojej działalności. Posiada
9 lokalizacji, w tym 3 fabryki produkcyjne, wyposażone w tekturnice: w Kielcach, Kutnie i Oławie, fabrykę przetwórczą w Kwidzynie oraz 5 Centrów Usług dla Klientów, zlokalizowanych w obrębie głównych aglomeracji Polski. Centra Usług dla Klientów świadczą wszechstronne usługi: poza dostawą pudeł, zaopatrują klientów w inne materiały, niezbędne w szeroko rozumianym procesie pakowania: folie stretch, bąbelkową, kątowniki, kleje, palety, w tym palety tekturowe, których firma jest producentem a także świadczy kompleksową usługę dla klienta, obejmującą wszystkie etapy procesu pakowania, magazynowania i transportu z wykorzystaniem opakowań tekturowych i innych materiałów opakowaniowych w całym łańcuchu dostaw (magazynowanie, dostawy just-in-time, VMI).
PackRight
Kielecka fabryka jest bez wątpienia jednym z największych pracodawców w Kielcach
i regionie świętokrzyskim - zatrudnia około 650 pracowników. Przekraczając bramy fabryki, wjeżdżamy na teren 22 ha, na którym znajduje się aż 5 zakładów, zajmujących się produkcją opakowań z tektury oraz plastiku:
- zakład produkcji opakowań fleksograficznych - wytwarza tektury konwencjonalne i ciężkie oraz  opakowania kartonowe 3-, 5- i 7-warstwowe z nadrukiem flekso do 5 kolorów
- zakład produkcji opakowań offsetowych – produkuje tektury kaszerowane oraz lekkie
i wytrzymałe opakowania z tektury litej i kaszerowanej z efektownym nadrukiem offsetowym do
7 kolorów
- zakład produkcji standów i displayi POS – wytwarza atrakcyjne i przyciągające oko standy promocyjne i wystawowe, doskonale promujące markę i produkt za pomocą innowacyjnej formy
i nadruku
- zakład produkcji opakowań specjalistycznych – produkuje wytrzymałe, a jednocześnie lekkie opakowania przemysłowe z tektury, szczególnie dla przemysłu automotive, których głównym zadaniem jest ochrona komponentów i produktów w każdej z faz produkcji, transportu
i przechowywania
- zakład DS Smith Plastics, należący do Dywizji Plastics, produkuje opakowania i skrzynki plastikowe.

Kielce

Działalność produkcyjną fabryki wspiera nowo otworzone Centrum PackRight – innowacyjne miejsce do bezpośredniej, kreatywnej współpracy z klientem nad projektem i jego rozwojem.
W Kielcach mieści się siedziba główna firmy oraz administracja wszystkich jednostek w Polsce (Zarząd, działy finansowe, HR, IT).
Doświadczenie w wielu branżach, począwszy od projektowania do produkcji lub od zaopatrzenia aż po recykling, umożliwia nam tworzenie kompleksowych rozwiązań, co zapewnia naszym klientom większe korzyści przy mniejszych nakładach. Realizujemy duże nakłady jak i pojedyncze, specjalistyczne opakowania, oraz szyte na miarę usługi związane z opakowaniami i pakowaniem.
DS Smith prowadzi działalność w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, czego efektem jest aktualna pozycja lidera na rynku producentów opakowań z tektury zarówno w Polsce jak  i Europie. Wprowadzony model biznesowy, oparty na polityce zrównoważonego rozwoju, sprawił, że firma posiada stabilną sytuację finansową i jest liderem w branży opakowań tekturowych.  Wielokrotnie wyróżniana za swoje produkty, firma może pochwalić się tak znaczącymi nagrodami, jak: WorldStar 2008 – za opakowanie zintegrowane z paletą, WorldStar 2010 – za opakowanie tekturowe na laptopy, czy też WorldStar 2012 – za opakowanie Ice Pack na piwo.

logistics

Firma aktywnie uczestniczy w akcjach wspierających lokalne inicjatywy, takie jak:
Szlachetna Paczka - Inwestor Społeczny Regionu Północ w Kielcach w roku 2016/2017
„5 dla Bartka” - wsparcie akcji oraz bezpośredni udział
Wsparcie dla lokalnych szkół i przedszkoli w materiały papiernicze i tekturowe
Budowa boiska i placu zabaw dla dzieci w okolicy zakładu
Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej

Kielce_z_lotu_ptaka

DS Smith w planach na najbliższą przyszłość ma otwarcie kolejnej fabryki w kraju.
Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: http://www.dssmith.com/pl/packaging
Inwestuj w Kielcach