Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN

Czas na biogospodarkę!

Właśnie startują działania w ramach międzynarodowego projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” realizowanym na terenie Polski przez kielecką Fundację PRO CIVIS. Miasto Kielce podpisało porozumienie, dzięki któremu wesprze działania jako organizacja stowarzyszona. Spotkanie otwierające dla wszystkich zainteresowanych tematem biogospodarki i GOZ odbędzie się już za tydzień.

Przedmiotem projektu jest opracowanie modelu i zrealizowanie 18 hackathonów poświęconych sektorowi biogospodarki przez 9 partnerów projektowych z Finlandii, Szwecji, Łotwy, Estonii, Niemiec, Litwy i Polski. W ramach każdego z hackathonów duże podmioty gospodarcze z danego regionu działające w obszarze biogospodarki („challenge givers”) będą poszukiwały rozwiązań dla swoich aktualnych wyzwań technologicznych. Dostawcami potencjalnych rozwiązań będą MŚP, start-up’y i indywidualni innowatorzy z całego regionu Morza Bałtyckiego („challenge solvers”).

Dwa takie międzynarodowe biogospodarcze hackathony zostaną zorganizowane w Kielcach (2024 r. i 2025 r.), natomiast nasi regionalni innowatorzy (MŚP, startupy, koła naukowe, zespoły studenckie czy po prostu osoby fizyczne) będą również mogli wziąć udział w pozostałych 16 międzynarodowych hackathonach (pierwsze z nich wystartują już w lipcu/sierpniu 2023 r.). W trakcie hackathonów świętokrzyscy innowatorzy zmierzą się z wyzwaniami dużych firm skandynawskich, niemieckich i z państw bałtyckich. Dla naszych regionalnych podmiotów będzie to wyjątkowa szansa na nawiązanie trwałych i rentownych międzynarodowych relacji gospodarczych.

Podstawowym celem projektu jest wzrost poziomu innowacyjności przedsiębiorców już działających, bądź dopiero zamierzających działać, w obszarze biogospodarki i gospodarki obiegu zamkniętego. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany problematyką biogospodarki, innowacyjności i przedsiębiorczości zapraszamy Cię na międzynarodowe zdalne spotkanie otwierające projekt („Kick off meeting”) organizowane przez Uniwersytet JAMK z Finlandii, które odbędzie się w dniu 31 stycznia br. w godzinach 8.30 – 10.00.

Rejestracja na spotkanie jest otwarta do 27 stycznia 2023 r. do godz. 12.00 pod adresem: https://www.jamk.fi/en/event/bioboosters-kick-off-webinar

Projekt w kwietniu 2022 roku uzyskał dofinansowanie z programu: Interreg Region Morza Bałtyckiego, Priorytet 3.1. Gospodarka o obiegu zamkniętym i będzie realizowany w latach 2023 - 2025 r. Zadaniem Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora jest informowanie o wynikach projektu na forach regionalnych, krajowych i międzynarodowych oraz wsparcie w promocji i organizacji 2 świętokrzyskich hackathonów.

« Wróć

Inwestuj w Kielcach