Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Centrostal S.A. - z cyklu Biznes Newsroom

Firma Centrostal S.A. Kielce to jedna z wiodących firm na rynku krajowym w sprzedaży hurtowej i detalicznej wyrobów hutniczych.
 
Firma powstała w 1948 roku kiedy to został utworzony Punkt Sprzedaży Żelaza i Stali, który dał początek działalności firmie Centrostal. Przez okres około pięćdziesięciu lat firma przeszła  wiele transformacji związanych zarówno z nazwą własną firmy jak i z formą właścicielską, czego efektem było w 1996 roku przekształcenie firmy w spółkę akcyjną o nazwie Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi CENTROSTAL Spółka Akcyjna w Kielcach i w tej formie funkcjonuje do tej pory.

DSC_0025

Spółka Centrostal S.A. Kielce swą wysoką pozycję na rynku zawdzięcza przede wszystkim długoletniemu doświadczeniu oraz szerokiemu asortymentowi, jaki ma do zaoferowania.
W ofercie spółki znajdują się blachy, pręty walcowane, kształtowniki zimnogiete, pręty żebrowane, rury stalowe, kształtowniki gorącowalcowane, pręty ciągnione. Ponadto poza sprzedażą spółka świadczy szereg usług stanowiących uzupełnienie oferowanego asortymentu, m.in. produkcja prefabrykatów zbrojeniowych na potrzeby budownictwa. Spółka dysponuje ogromnymi możliwościami magazynowymi, które bez wątpienia wpływają na wysoką pozycję firmy nie tylko w regionie świętokrzyskim ale także na terenie całego kraju. Powierzchnia ta to blisko 33 tysiące m2 (hale magazynowe oraz magazyny odkryte) zdolna jednorazowo zgromadzić 45.000 ton wyrobów hutniczych. Oddziały w Pabianicach, Radomiu, Rzeszowie i Sandomierzu również posiadają hale magazynowe, co daje gwarancję składowania wyrobów hutniczych w odpowiednich warunkach.
Cel na najbliższą przyszłość to umocnienie pozycji rynkowej w ramach dotychczasowej działalności oraz budowa klimatu zaufania w stosunkach z klientami oparty o wysoką jakość, konkurencyjną cenę i dyscyplinę świadczonych usług.
 press1

Firma w swej długoletniej działalności została już wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona.
W 2015 r. Centrostal S.A. Kielce otrzymał tytuł „Lider Regionu 2015” oraz został nagrodzony wyróżnieniem „Złoty Płatnik 2015”. Ponadto spółka  od niemal 20 lat konsekwentnie wdraża system jakości normy PN-EN ISO 9001:2001.
 
Więcej informacji o firmie można uzyskać w kieleckim oddziale spółki oraz na stronie: http://centrostal-kielce.pl/pl
Inwestuj w Kielcach