Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN

Biznes i jakość życia. Atuty w krajobrazie Kielc

W Kielcach największą popularnością z punktu widzenia atrakcyjności inwestycyjnej cieszą się takie dzielnice, jak centrum biurowo-biznesowe, zrewitalizowany obszar urokliwego Śródmieścia, łączącego funkcje rekreacyjne, usługowe i biurowe, a także przemysłowe części miasta, w których rozwijają się duże firmy produkcyjne i transportowe. Istotnym punktem na biznesowej mapie miasta są także Targi Kielce i okalająca je infrastruktura wystawienniczo-kongresowa i konferencyjna.

Część miasta znajdująca się w sąsiedztwie zachodniego węzła na S7 rośnie na znaczeniu w kontekście działalności logistycznej, transportowej i magazynowej, a doskonała lokalizacja przyciąga kolejnych inwestorów.

O atutach w krajobrazie Kielc piszemy w najnowszym wydaniu magazynu Outsourcing&More, dostepnym pod adresem
https://issuu.com/grupariposta/docs/outsourcing_more_-_42_wrzesie_-pa_d/68
 



Biznes i start-upy, czyli Technopolis w Kielcach
Północna, poprzemysłowa dzielnica Kielc zaadaptowana została przez Kielecki Park Technologiczny (KPT) i to właśnie na tym obszarze z sukcesem rozwijana jest koncepcja nowoczesnej dzielnicy przemysłowo-biznesowej Technopolis, a kolejne tereny inwestycyjne są przygotowywane i oferowane inwestorom. Idea nowoczesnej i wielofunkcyjnej dzielnicy w koncepcji ‘business park’ obejmuje obszary wyselekcjonowane dla działalności gospodarczej, gdzie powstają funkcje nie tylko okołobiznesowe. Pojawiają się takie obiekty, jak przedszkole, infrastruktura sportowa, punkty usługowe, a w niedalekiej przyszłości również mieszkania.
Wśród planów najbliższych realizacji jest budowa biurowca California Inc. - największego inkubatora technologicznego w Europie Centralno-Wschodniej o wartość 86 mln zł. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie cooworkingowe sprzyjające nawiązywaniu biznesowych relacji, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną.
Kielecki Park Technologiczny powstał 10 lat temu. Pierwszy projekt, który otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej opiewał na kwotę 86 milionów złotych. Z tych pieniędzy wybudowano inkubator Orange Inc. oraz Centrum Technologiczne.
- Pierwsze lata działalności pokazały, że wpisaliśmy się w potrzeby lokalnego biznesu. Po trzech latach potrzeby się zwiększyły jeżeli chodzi o infrastrukturę i profesjonalizację usług. Dlatego podjęliśmy wówczas decyzję o dalszym rozwoju infrastruktury, by w rezultacie zbudować tzw. efekt skali – czyli kumulację na jednym terenie jak największej liczby firm. Powstał prawdziwy ekosystem biznesowy –Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.
Park wzbogaca się także o tereny inwestycyjne, na których powstają zakłady produkcyjne, tworzone są nowe miejsca pracy i nowoczesne technologie. W połowie lipca br. zakończono prace związane z uzbrojeniem kolejnych terenów inwestycyjnych. Teren o łącznej powierzchni ponad 7,5 ha uzbrojony został dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi na zbycie poszczególnych działek.
Idea Technopolis to konkretna wizja rozwoju tej biznesowej dzielnicy Kielc, kierunek, którym miasto podąża i przemyślana koncepcja nowoczesnej przestrzeni.  Więcej o Kieleckim Parku Technologicznym, na www.technopark.kielce.pl.

 

Atrakcyjne Śródmieście
Zrewitalizowany obszar starego Rynku, uliczek skupionych wokół niego, głównego deptaka,
a zarazem ulicy handlowej skupia wiele funkcji istotnych dla mieszkańców.  Ścisłe centrum Kielc kusi nie tylko po godzinach. Przyciąga licznymi atrakcjami, świetnymi restauracjami, oryginalnymi sklepami i różnorodną działalnością usługową. To tu mają miejsce najważniejsze imprezy kulturalne, Święto Miasta, uliczne spektakle i wydarzenia sportowe. Jednak Śródmieście Kielc to również nowoczesna przestrzeń dla biznesu.
Ścisła zabudowa biurowa wzdłuż Alei IX Wieków zostanie wkrótce uzupełniona o kolejną inwestycję. Ventus Business to prestiżowe lokale biurowo-usługowe w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie urzędów, sądów, banków, hoteli oraz galerii handlowej.  
W bezpośrednim sąsiedztwie przy ul. Leśnej zaplanowano również budowę 12 000 m.kw.  powierzchni biurowej wysokiej klasy na siedmiu kondygnacjach.
Przestrzeń biurowa oraz funkcje rekreacyjne, które oferowane są w Śródmieściu równolegle sprawiają, iż ta część miasta pozostaje popularna wśród inwestorów i mieszkańców. Duży kompleks nowoczesnych biurowców, w których siedziby mają jedne z ważniejszych w Polsce i Europie firm, jest jednak usytuowany w innej części Kielc.
Dzielnica biurowo – akademicka
Jadąc na północ drogą krajową nr 73, po prawej stronie przy wylocie na Warszawę widnieje zespół nowoczesnych biurowców.
Astra Park to 3 biurowce z certyfikatem Green Building o łącznej powierzchni 16 300 m2, w których swoje siedziby mają m.in. takie spółki jak Echo Investment, Barlinek czy Cersanit.
Tuż obok widnieje kultowy już obiekt, kiedyś siedziba znanej kieleckiej firmy budowlanej EXBUD, obecnie Centrum Biznesu firmy City Core. Swoje biura ulokowały tutaj przedsiębiorstwa z branży nowoczesnych usług dla biznesu: Comarch (ITO), Call Center Inter Galactica (BPO), Medicover (BPO)
Ta dzielnica biznesowa sąsiaduje właściwie z dwiema największymi w regionie uczelniami wyższymi: Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. W sąsiedztwie znajduje się także Galeria Echo - największa w województwie galeria handlowa, która dzięki niebagatelnemu designowi stała się jedną z wizytówek miasta.
Kielce targowo - logistyczne
Tereny położone w okolicy węzła Kielce – Zachód (nazywanego również targowym), gdzie przecinają się trasy S7 i DK74 zdominowane są przez funkcję logistyczną, targową i produkcyjną.  
Węzeł został zaprojektowany i zbudowany z myślą o powstaniu w przyszłości drogi ekspresowej S74. Droga krajowa S7 (część międzynarodowego szlaku E77) łączy północ i południe kraju, zapewniając Kielcom szybką komunikację z największymi aglomeracjami w Polsce – Warszawą i Krakowem. Droga krajowa 74 łączy stolicę województwa świętokrzyskiego z Łodzią, Lubelszczyzną i Podkarpaciem.
W krajobrazie tej okolicy dominują hale wystawiennicze i kongresowe (w sumie 90 tys. m2) Targów Kielce - wicelidera w swojej branży w Europie Środkowo – Wschodniej oraz obiekty produkcyjno – logistyczne dużych kieleckich firm.
Poprawa infrastruktury drogowej, w szczególności powstanie drogi ekspresowej S7, spowodowała otwarcie terenów inwestycyjnych i wzrost zainteresowania tą lokalizacją pod przedsięwzięcia inwestorów. Aktualnie realizowana jest tutaj budowa Panattoni Park Kielce – centrum produkcyjno - magazynowe składające się z 3 budynków o łącznej powierzchni ponad 75 tys. m2.
W tej części miasta mają również swoje siedziby takie firmy produkcyjne jak DS Smith (opakowana specjalistyczne dla przemysłu), Aebi Shmidt Polska (sprzęt do zimowego utrzymania dróg, technika lotniskowa), a także transportowe - DHL Service Point i DB Shenker (dostawcy usług w zakresie globalnej logistyki).
 
Nowy inwestor w mieście: Panattoni Europe
Nazwa inwestora: Panattoni Europe
Kraj pochodzenia: Polska
Liczba miejsc pracy: kilkadziesiąt 
Branża: tekstylna, logistyka, usługi
Siedziba w mieście (jaki budynek): Panattoni Park Kielce – kompleks hal
Zajęta powierzchnia w m2: Obecnie w realizacji 42 tys. mkw.
Czas trwania od decyzji o wyborze lokalizacji:   12 miesięcy
 
Wypowiedz managera firmy (5-7 zdań): Panattoni Europe, jako wiodący deweloper powierzchni magazynowych i produkcyjnych, od dawna podkreślał zainteresowanie poszerzeniem swojego portfolio o mniejsze lokalizacje, które znajdują się poza głównymi rynkami magazynowymi. Ich wybór dokonywany jest na podstawie obserwacji samych rynków i kierunków rozwoju, przy czym wiodącym czynnikiem, jaki ma wpływ na decyzje, jest rozwój połączeń drogowych pomiędzy miastami oraz dostęp do zasobów ludzkich.
Jak podkreśla Dorota Jagodzińska, Managing Director, Panattoni Europe nie bez znaczenia jest również kontakt z klientami, których zainteresowanie rynkami wschodzącymi stale rośnie. Kielce, ze względu na położenie - niedaleko skrzyżowania drogi ekspresowej S7 i DK74 – oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników, były naszym oczywistym wyborem. Miasto przyciąga nie tylko klientów, którzy potrzebują powierzchni magazynowych, ale również firmy z branży produkcyjnej, które chcą otwierać nowe zakłady oraz przedsiębiorstwa chcące zmienić swoje lokalizacje.
 

« Wróć

Inwestuj w Kielcach