Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności Zamknij okno
PL EN IT
+48 41 36 76 571

Barlinek SA - z cyklu Biznes Newsroom

Barlinek SA - z cyklu Biznes Newsroom

Barlinek S.A. o podłogach drewnianych wie naprawdę dużo – produkuje je od ponad 40 lat i eksportuje do 55 krajów na 5 kontynentach. To największy polski i jeden z największych światowych producentów podłóg drewnianych o potencjale produkcji ponad 10 milionów m2 rocznie. W Kielcach mieści się główna siedziba i Zarząd Grupy. Posiada trzy zakłady produkcyjne (w Polsce –  Barlinku, na Ukrainie i w Rumunii). Barlinek jest liderem w swojej kategorii. Nie bez przyczyny w mowie potocznej określenie „Deska Barlinecka” używane jest jako synonim całej kategorii drewnianych podłóg warstwowych.
biurowiec
 
Deska Barlinecka
Najbardziej znany produkt Barlinka to Deska Barlinecka, czyli deska trójwarstwowa, w 100% drewniana, której konstrukcja polega na przeciwstawnym układaniu poszczególnych warstw drewna. Deskę warstwową wynaleźli zakochani w drewnie Skandynawowie, którzy zauważyli, że podłogi lite mimo, że piękne, to po ułożeniu „pracują”, co może powodować ich rozsuwanie, wybrzuszanie i skrzypienie. Dlatego, aby cieszyć się podłogą naprawdę długo, warto wybrać produkt, który łączy piękno naturalnego drewna z odpornością na odkształcania pod wpływem zmian wilgotności.
 deska_5GC_warstwy kopia
 
 
Oferta dla każdego
Każda kolekcja podłóg drewnianych Barlinka to połączenie wieloletniego doświadczenia ekspertów firmy, najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz znajomość aktualnych trendów w zakresie aranżacji wnętrz. Kolekcja „Senses” to twórcze połączenie trzech silnych trendów współczesnego designu: dużego rozmiaru, stonowanej kolorystyki oraz naturalności prawdziwego drewna. Designerska kolekcja „Tastes of Life”, powstała przy współpracy architektów wnętrz – finalistów I Edycji konkursu „Kreacje z Natury”, organizowanego przez Barlinek Insitute of Design. Jest to kolekcja barwionych desek dla ludzi z pasją, ceniących styl i piękno, pragnących intensywnie smakować życie. Unikatowe, ręcznie postarzane podłogi dębowe marki „Jean Marc Artisan”, to deski z duszą, dla najbardziej wymagających.
 w kopia
 
 
Współpraca z projektantami
Barlinek stale poszukuje nowych pomysłów i rozwiązań. Firma współpracuje z młodymi i ambitnymi projektantami oraz otwiera się na świat designu, dlatego stworzyła Barlinek Institute of Design – to właśnie w ramach tej platformy  bierze udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce i za granicą (Łódź Design Festival, Gdynia Design Days,  Milan Design Week).

 
 1_BIOD_bannery_promocja-biura_architektonicznego
 
 
Barlinek dba o środowisko
Troska o środowisko i postawa proekologiczna jest jedną z nadrzędnych wartości marki. Barlinek jest nierozerwalnie związany ze środowiskiem naturalnym. To w naturze znajduje inspiracje, to z niej pozyskuje surowiec do produkcji i to w trosce o nią realizuje bogaty program działań proekologicznych. Surowiec do produkcji pozyskuje jedynie z obszarów objętych odpowiedzialną gospodarka leśną. Za każdą zakupioną paczkę Deski Barlineckiej sadzi 1 drzewo, „Las Klientów Barlinka”, który rośnie w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie, dziś liczy już ponad 13 000 000 drzew!

Barlinek współfinansuje również program przywracania populacji nadrzewnej sokoła wędrownego oraz dba  o najsłynniejszy polski pomnik przyrody – sędziwy dąb Bartek.
eko_barlinek 
 
 
Pellet
Barlinek jest jedynym zakładem w Europie skupiającym całym proces produkcyjny w jednym miejscu. Gwarantuje to pełną kontrolę jakości na każdym etapie przerobu drewna, a także jego ekonomiczne wykorzystanie. Z najszlachetniejszych części produkowana jest Deska Barlinecka, reszta natomiast jest wykorzystywana do produkcji ekologicznego paliwa jakim jest m.in pellet – najlepsza alternatywa w sytuacji, gdy normy czystości powietrza są tak bardzo przekraczane. Pellet jest jednym z najczystszych używanych paliw na świecie.  Dzięki optymalnemu procesowi spalania w urządzeniach grzewczych, emisje gazów szkodliwych są minimalne, a emisję CO2 uznaje się za równą zero, gdyż służy do odnowienia zasobów biomasy.
 
Dowiedź się więcej i sprawdź ofertę firmy na www.barlinek.com
Inwestuj w Kielcach